Mida saab rõõmuga tööle minnes muuta?

Peegelneuron on inimeste ja loomade ajus peituv neuron, mis ergastub teatava tegevuse puhul ning samuti siis, kui märkame samasugust tegevust kellegi teise juures. Nimelt tekib tunne nagu oleksime ka ise samamoodi käitunud. Seda on kõige parem näha väikelaste peal, kes iga sinu liigutust ja grimassi kohe imiteerida püüavad. Samuti on haigutamine üks nähtus, mis tihtipeale ka kõigis teistes samasuguse refleksi esile toob. Kuidas aga on peegelneuronid seotud meie igapäevaste suhetega?

Väidetavalt saame tunda peegelneuronite tööd igal hetkel, kui kellegagi suhtleme ning tema näomiimikat pingsalt jälgime. Kui meie jutukaaslasel tõmbuvad silmaümbrused ja suu naerule, hakkavad ka meie huulenurgad iseeneslikult kerkima. Sama on ka kurva ning mossitava näo puhul. Kui keegi kortsutab kulmu ning hoiab oma näolihaseid kramplikult pinges, võime tihtipeale ka iseennast leida põhjendamatult otsaesist ja nina krimpsutamas. Mida empaatilisem sa oled, seda enam peegeldad ja tajud sa alateadlikult ka end ümbritsevate inimeste tujusid ning oled otseselt mõjutatud nende emotsionaalsest seisundist.

Kuna tihtipeale istume me kontoritööd tehes oma kolleegidega pead-jalad koos ühes suhteliselt õhuvaeses ruumis, on suur võimalus oma negatiivse tujuga ka kellegi teise tore päev ära rikkuda. Kas sa pole mitte märganud, et kui tööjuures on kasvõi üks mossitaja, imeb see vaikselt ka sinu rahulolu ja hea tuju pika peale endasse? Samal ajal kui mõni su töökaaslane on palgatõusust või uue projekti alustamisest nii sillas ja õnnelik, tunned ka sina põhjendamatult endas entusiasmi ning produktiivsuse kasvu.

Inimestena oleme me omavahel otseselt seotud ning kõik meie emotsioonid ning mõtted mõjutavad kaudselt ka neid meie ümber, keda me enda meelest oma sisemaailma üldsegi ei luba. Seetõttu ka tööpostil olles pead sa arvestama oma kolleegide heaoluga ning jätma halva tuju ja krimpsus nina pigem koju või autosse. Rõõmsad ja produktiivsed inimesed loovad üheskoos rohkem rõõmu ja edu nii tööl kui ka eraelus. Negatiivsus ning pidev hädaldamine lükkab aga edu eemale ning asendab selle kuhjades ebaõnnestumistega.

Proovi kasvõi üks kuu minna igal hommikul tööle suure naeratuse ja tänutundega ning jälgi, kuidas kolleegid sulle teatud aja vältel täpselt samaga vastama hakkavad. Mõnikord piisab vaid ühest julgest, et muuta terve organisatsiooni sisekliima ebameeldivast meeldivaks. Rõõm on nakkav. Produktiivsus veel nakkavam. Ühtsustunne aga nakatab pika peale kõiki ning justnimelt ühtse ning positiivse meeskonnana on võimalik mägesid liigutada. Selle eest aga ei kanna hoolt ainult juht, vaid iga lüli igas meeskonnas. Seega säästa oma kollektiiv halvast tujust ning vali mõjutus, mis teid edasi viib!

Loe lisaks motivaator.ee.

Osale arutelus

 • Kathleen Pajumaa

  Kathleen Pajumaa
  Motivaator.ee turundusspetsialist

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine