Loovus ja eesmärgistamine

Lepime kaks asja kokku: loovus ei ole üksikute väljavalitute privileeg - kõik inimesed võivad loovad olla kui nad seda tahavad, loovus ei ole välk, mis tuleb selgest taevast - igale idee leidmisele eelneb üldjuhul süsteemne töö.

Ma olen veendunud, et selle kahe asja uskumine aitab organisatsioonis hoida kokku suure hulga energiat ja aega. See loob võimaluse viia ideede otsimine süsteemseks ja püstitada konkreetsed eesmärgid, see aga omakorda tagab, et töötajate poolt esitatud ideed on asjakohased ja suunatud tõeliste kitsaskohtade lahendamisele. Selline ideede otsimise protsess võib olla võimas konkurentsieelis.

Allpool esitan mõned pidepunktid, millele soovitan mõelda (juhul kui soovite oma ideede otsimist süsteemsetele alustele viia) enne, kui hakkate oma organisatsioonis uusi ideid otsima:

- millised on põhiprobleemid, millega hetkel maadlete;

- defineerige ja tutvustage veelkord töötajatele, millised on valdkonnad / kriitilised edutegurid, millest ettevõtte edu sõltub kõige rohkem;

- millised on vähe või üldse mitte väärtust lisavad tegevused, mida te teete (loodetavasti olete muidugi nende tegemise juba lõpetanud;

- milliseid kaebusi olete viimasel ajal sise- või välisklientidelt saanud;
kuidas on klientide ootused muutunud või eeldatavasti muutuvad järgmise aasta jooksul;

- milleid väärtusi (näiteks meeskonnatöö, pühendumine vmt) soovite oma meeskonnas arendada ja kvalitatiivselt uuele tasemele viia?

Vali välja üks kuni kaks teemat ja kuuluta need nädala või kuu teemadeks ning palu kõigil oma ideeloomes keskenduda nendele küsimustele. Üsna kiirelt näed, et ideedede kvaliteet paraneb.

 

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Indrek Maripuu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara