Äriloovuse blogi: võitle oma ideede eest

Säravate ideede leidmine ja parimate välja valimine on tühi töö kui välja valitud ideid ellu ei viida. Järgnevalt kolm soovitust ideede elluviimise hõlbustamiseks:

 1.Võitle oma idee eest. Enamik inimesi ei armasta muudatusi ning on seetõttu juba algusest peale pigem idee vastu kui selle poolt. Kui oma ideesse usud, siis mitte ära ürita seda ellu viia, vaid vii see ellu. Kõiki vastuargumente ei ole võimalik küll kunagi ette näha, aga sa saad oma elu kergemaks teha kui mõtled juba alguses läbi vastaspoole võimalikud vastuargumendid ning pareerid need juba oma idee esitamise ajal.

2.Ole kannatlik. Üks vana lugu räägib, kuidas kaks konna kukkusid koore sisse – üks kaotas lootuse ja uppus, samal ajal kui teine püüdis järjekindlalt välja hüpata ning pääseski lõpuks välja tänu sellele, et oli väsimatu hüppamisega koore võiks muutnud ja jalgade alla tekkis toetuspind. Mõnikord võib ideele toetuse leidmine võtta samuti kaua aega – kui idee esimene kord tagasi lükatakse, siis ära seda sellepärast kõrvale jäta. Vähemalt osade inimeste kõrvade vahele istutasid sa seemne ning algas idee inkubatsiooniperiood. Ära imesta kui nad ühel kenal päeval sinu ideed enda uue ideena esitlevad. Loomulik õppimise protsess. Aga kui keegi ei esita ideed uuesti, siis tee seda mingi aja pärast ise.

3.Näita olukorra muutmise möödapääsmatust. Legend räägib, et kui Hispaania maadeavastaja Hernan Cortez Ladina-Ameerikas randus, siis ta põletas laevad ära ning ütles oma meestele, et neil on kaks võimalust – see maa vallutada või saada surma. Põgenemine ei olnud enam võimalik. Mõnikord võib teiste veenmiseks olla vajalik selgelt näidata, et senisel moel jätkata ei saa ning mingeid vabandusi või alla andmisi ei aktsepteerita.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Indrek Maripuu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara