Ema ja lapse tund on mõnus koosolemise koht

Anne Tipner-Torn, Sparta rühmatreener

Kui pärida minu isikliku lemmiktunni kohta, siis võin liialdamata öelda, et selleks on ema ja lapse tund.  Juba nende väikeste musirullide nägemine teeb südame soojaks ning emad – nii ilusad ja rahulikud – on ikka tõelised kangelased!

Ema ja lapse tund on eelkõige mõnus koosolemise koht, mõeldud eelkõige naistele, kes tahaksid ennast liigutada ja olla samal ajal ka koos oma lastega. On ju tore, lausa vajalik vahepeal argipäeva hallist rutiinist välja pääseda ning trenni tulla! Treeningul tehakse palju üldfüüsilisi, jooga ja pilatese põhimõtetele üles ehitatud harjutusi, mille eesmärgiks on aidata emadel tagasi saada sünnituseelne hea üldfüüsiline vorm.

Kellele see tund sobib? Vähemalt ühe kuu võiks rahulikult sünnitusest taastuda. Keisrilõikega sünnitanud naised peaksid aga enne treenima asumist kannatama lausa kolm kuud. Laps peab trenni tulekuks juba ise pead hoidma, nii et juba kahekuune beebi on emale üsna paraja raskusega „hantel“. 

Oodatud on lapsed vanuses 2 kuud kuni 2 aastat

Niisiis on tundi oodatud emad koos lastega vanuses 2 kuust kuni 2 aastani. Nii erinevas eas lastega trenni tehes arvestatakse eelkõige lapse huvidega. Ema saab teha koos lapsega nii kiike, väljaasteid kui ka erinevaid ülestõsteid. Vahepeal on tunne neid väikseid ülestõstetud lapsi vaadates, et ringi lendavad pisikesed ufod! Laps on emale lisaraskuseks ja heaks asendajaks tasakaalu hoidmisel. Kui jõnglane on aga hetkel rahutu või unine – seda ikka juhtub -, saab teha harjutusi matil ning emale suunatud treeningut. Suurem laps saab olla nii ema süles kui kukil, teistega mängida ja joosta.

Lapsega koos treenides arendatakse kõiki funktsionaalseid lihasgruppe – just neid, mida igapäevategevuse paremaks sooritamiseks ja erinevate vigastuste vältimiseks vaja läheb. Harjutatakse seljahoidu seljavigastuste vältimiseks, õpitakse teadlikult mänguasju maast tõstma. Mahvi saavad peale seesmiste lihaste ka käe- ning jalalihased.

Põrandale minek ja tulek koos beebiga ja nii, et mõlemad käed hõivatud, selg sirge ja teadlikud toesüsteemid – see on hea harjutus igale emale. Tugevdamist vajavad kindlasti ka kõhulihaseid, toetamaks selga ja vältimaks seljavalusid. Tasakaaluharjutused, mille abil omandatu on toeks kodutoimetuste juures, aitab säilitada ka vaimset tasakaalu.

Julgustan kõiki emasid koos oma lastega mõnusalt trennides osalema!

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Sparta spordiblogi - Anne Tipner-Torn

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara