Kas Verona Julia annab päriselt armunõu?

Käes on kauaigatsetud suvi. Sa muidugi tead, et suveõhtuteks on mõnus ajaviide leiutatud juba 100 aastat tagasi. Arvasid, et räägin grillist? Ei grilli ajalugu on pikem, 100  aastat tagasi hakkas meile elamusi looma hoopis võimas illusioon– kino.

23.juulil jõuab kinno romantiline draama Kirjad Juliale. Ilus film. Treilerit vaadates tundub isegi, et ehk on pisut banaalne oma ülesehituses, liigagi ilus. Oleme ju oma argises maailmas enamasti ettevaatlikud ja pigem ratsionaalsed kui näitame välja oma armastust ja usku ehtsate tunnete võimalikkusesse.

Võluvaks muudab loo näitlejate kena töö ning erilise pitseri kogu stoorile paneb teadmine, et Claire Smithi, filmi keskset  tegelast  kehastava Vanessa Redgrave enda elus on nii üllatavalt mõndagi kokkulangevat selle loo ja rolliga.

Film jutustab loo sellest, kuidas ajakirjanik Sophie („MammaMia!“ staar Amanda Seyfried) ja tulevane restoraniomanik Victor (Gael Garc?a Bernal) lendavad New Yorgist Itaaliasse Verona linna puhkust veetma. Linna, mis on „Romeo ja Julia“ loost tuntud õnnetu saatusega armastajapaari Julia Capuletti/Romeo Montecchi kodu.

Kuna Victori huvi on tema äriga seotud, siis Sophie liitub grupi naistega, kes vastavad kõikjalt maailmast Veronasse saabuvatele kirjadele. Kirjad on kirjutanud murtud südamega naised kuulsale Juliale ja kõikides kirjades küsitakse Julialt armunõu. See on muide päriselus olemasolev vabatahtlike Juliate -kirjavastajate selts.

Just Sophie kätte satub 50 aastat tagasi Julia tarbeks kivimüüri peidetud armunõu paluv kiri kelleltki Claire Smithilt, (Oscariga pärjatud inglise kinotäht Vanesse Redgrave) inglannalt, kes armus nooruses itaallasesse, ent lasi õnnevõimaluse käest. Sophie üllatuseks saab Claire tema kirjast innustust ja ehkki olles nüüd juba lesk, kes jätnud seljataha pika kooselu hoopis teise mehega, otsustab ta sõita Veronasse ning pojapoeg Charlie abil (Christopher Egan) ammukadunud suure noorusarmastuse Lorenzo(Franco Nero) üles otsida.

Inglanna Vanessa Redgrave abiellus 69-aastaselt 2006. aastal itaalia näitleja Franco Neroga. Esimest korda kohtusid nad Francoga 1967. aastal filmi Camelot võtetel, kus Vanessa mängis Guinevere`i ja Franco Nero oli rüütel Lancelot. Kehastades legendaarset armastajapaari sai nende filmiarmastusest päris armastus, mille krooniks oli poja sünd. Tegelikult on nende endi jaoks Cameloti päevist pigem lõbus mälestus, sest Franco arvas algul, et Vanessa ei sobigi eriti Guinevere`i rolli ning režissöör Josh Logan oli talle lohutuseks öelnud, et oodaku kuni näeb Vanessat selles rollis ekraanil.

Ometi viis saatus nad aastateks lahku. Vanessa Redgrave elas viisteist pikka aastat koos Timothy Daltoniga (James Bond) ja Franco Nerol oli oma elu. Ometi leidsid nad tee teineteiseni. Kui Vanessa Regrave`ile kutsuti Claire Smithi rolli, siis pakkus ta ise välja, et ideaalne Lorenzo oleks tema oma Franco Nero. Kuigi Lorenzo rolli oli juba mitmeid häid kandidaate otsustas rezissöör, et las tegelik elu ja film võimendavad teineteist ja tulemus on hea – Claire ja Lorenzo taaskohtumise stseen filmis on vägagi liigutav.

Elu tundub vahel sellepärast väga keeruline, et lihtsus hirmutab ja me ise salgame oma võimalused .Ometi on tähtis julgeda minna läbi elu avatud südamega – elada, õppida ja jätta endast jälg. Kas Verona Juliale armuvalus kirjutada ka päriselt tasub? See selgub juba kinos.

Kohtumiseni kinos!

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara