Kinoblogi: head uut ja vana!

Tere Kallid lugejad! Mööda internetti ringi kolades komistasin paar aastat tagasi vaimukale  karikatuurile anonüümselt autorilt , mille sõnumiks oli: „Kõik mu uued lemmikplaadid on mu vanad plaadid“. Olen aeg-ajalt  seda lauset meenutades kergelt muianud ja seltskonnas samal teemal isegi nalja visanud, kuni...

Mõned  nädalad tagasi, mil  halastamatu  muusikaisu kodus  peale tuli. Seisin plaadiriiuli ees ja märkamatult olin välja valinud just „need vanad lemmikplaadid“ .  Enam ei olnudki äkki nii naljakas. Mind valdas ebamugavustunne, ütleks isegi, et kerge hirm. Kas ma olen jõudnud sellisesse „levinud“  ikka ( loe staadiumisse ), kus mees ei suuda enam uut mõista või veel hullem, ei ole enam uuele avatud ? Appi ja häiriv!

Samal õhtul vaidlesime kaasaga õhtuse plaanitava filmivaliku üle. Taas, mina surusin „vanale heale“ . Klõps peas: „ Jälle“. Ehmatasin mõttelt. Kahtlused hakkasid süvenema.   Nädal hiljem sõitsime kolleegidega Amsterdami Cinema Expole, tutvumaks, mida 2010- 11 uut ja põnevat kinno toomas. Olin paratamatus ja erutavas olukorras, kus palju uusi filme stuudiod esmakordselt presenteerimas. Mõtteis natuke häiritud ja endiselt tiba skeptiline.  

Selgus saabus kohe esimese linastusega, „Wall Street: Money never sleeps“, uskumatult hea jätk 1987 aasta  esimesele osale. Järgmisel päeval  Chistopher Nolani lavastatud, Leonardo DiCaprio peaosas „Inception“. Ma olin võlutud.  Ja nii edasi ja edasi. Tulevik täis puhast kulda. Täiesti uus, rabav, terve tase.  Ei oskagi  nüüd kohe arvata, mis mind vaevas ja uues hirmutas. Kas olin uut üle tarbinud või müra liiga suur? Õnneks oli see väga lühike ja mööduv  „stagnatsioon“ . Nagu „irvhambad“ ütlevad: „Taandareng on ka areng!“ Kohe kindlasti mitte. Olen kindel, et tuleb vahelduseks ennast korra hoida, käia vanas, et taas mõista ja nautida uut. Nii, et head uut ja vana teile.

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara