“Mõtle out-of-box” on rumal soovitus

Kõik on võimalik, mõtle out-of-box, unista ilma piirideta – kes poleks neid “häid” soovitusi kuulnud? Need on toredad klišeed, aga kahjuks need igas olukorras ei tööta.

Üldjuhul saad sellised ülesandepüstituse peale suure hulga üldiseid ideid, mis konkreetse küsimuse lahendamiseks on sageli kasutud. (Ok, nendega saab edasi tööd teha ja arendada nendest mõned väga head ideed, aga alati ei ole selleks ju aega.)

Psühholoogid on ammu tõestanud, et kõigil inimeste, isegi kõige loovamatel, on äärmiselt raske tulla läbimurdeliste ideedele kui ei ole seatud ühtegi piirangut. Meie aju lihtsalt ei oska millelegi keskenduda.

Kuidas siis leida häid ideid? Ülesannet andes anna ette ka piirangud, mis reaaluses Sul paratamatult olemas on. Näiteks: “tahame x  segmendis käibe kasvatamiseks ideid, mida saame ellu viia 60 päeva jooksul, mille investeering ei ole suurem kui 75 000 krooni idee kohta ning mille tasuvusaeg on alla aasta” töötab paremini kui “tahame uusi ideid äri arendamiseks".

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Indrek Maripuu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara