“Mõtle out-of-box” on rumal soovitus

Kõik on võimalik, mõtle out-of-box, unista ilma piirideta – kes poleks neid “häid” soovitusi kuulnud? Need on toredad klišeed, aga kahjuks need igas olukorras ei tööta.

Üldjuhul saad sellised ülesandepüstituse peale suure hulga üldiseid ideid, mis konkreetse küsimuse lahendamiseks on sageli kasutud. (Ok, nendega saab edasi tööd teha ja arendada nendest mõned väga head ideed, aga alati ei ole selleks ju aega.)

Psühholoogid on ammu tõestanud, et kõigil inimeste, isegi kõige loovamatel, on äärmiselt raske tulla läbimurdeliste ideedele kui ei ole seatud ühtegi piirangut. Meie aju lihtsalt ei oska millelegi keskenduda.

Kuidas siis leida häid ideid? Ülesannet andes anna ette ka piirangud, mis reaaluses Sul paratamatult olemas on. Näiteks: “tahame x  segmendis käibe kasvatamiseks ideid, mida saame ellu viia 60 päeva jooksul, mille investeering ei ole suurem kui 75 000 krooni idee kohta ning mille tasuvusaeg on alla aasta” töötab paremini kui “tahame uusi ideid äri arendamiseks".

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Indrek Maripuu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara