Kas iga kajastus on hea kajastus?

Kommunikatsiooniringkondades leidub siiani inimesi, kes on veendunud, et iga kajastus on hea kajastus. Nende jaoks on peamine kõlapinna leidmine ja infokillu avaldamine. Sõnumi tonaalsus on teisejärguline. Kas nende isikute tõekspidamistel on vundamenti või mitte?

Marketing Science avaldas hiljuti uurimustöö pealkirjaga “Positive Effects of Negative Publicity: When Negative Reviews Increase Sales.”  Kõnealune uurimus jõuab pärast pikka vaagimist järeldusele, et negatiivne kajastus võibki kasulikuks osutud, aga ainult teatud üksikjuhtudel.

Uurimustöö käigus jälgiti aastatel 2001 – 2003 ilmunud 244 raamatu müügitulemusi ja kriitikute arvustusi. Raamatuarvustused, mis uurimistöös aluseks võeti, ilmusid The New York Times`is, mis on inglisekeelse raamatu edu või ebaedu otsustamisel vast üks olulisemaid kanaleid (kui raamatust kirjutatakse hästi, siis võid olla kindel müügi kiires tõusus). Müügiinfot ammutati Nielsen BookScan`ist, Amazonist, Overbooked.com`ist ja mujalt.

Ja tulemused olid järgmised. Müügi tõus või langus sõltus sellest, kas autor oli tuntud või mitte. Kui raamatu autor oli tuntud ja tema raamat tehti pihuks ja põrmuks, langes ka selle müük – nagu enamus meist oleks ka ennustanud. Nii tuntud kui tundmatu autori positiivne arvustus tõi kaasa müügi suurenemise vahemikus 32 – 50%. Tuntud autori negatiivne raamatuarvustus vähendas müüki ligikaudu 15%. Eriti huvitavad oli tulemused tundmatu autoriga, kelle raamatud said hävitava ülevaate. Nende teoste müük tõusis The New York Times`is ilmunud arvustuse järel 45%.

Kes tahab rohkem teada, see peab uurimuse läbi töötama.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, PR-blogi Vare & Jaakkola

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara