Piinliku PowerPointi esitluse vältimine

PowerPoint on tõeline innovatsioon peale koopamaalinguid, valgusvarju abil tehtud käekujundeid ja grafoprojektorit, kuid siiani on tunne, et PP presentatsiooni koostamisel keeratakse vint tihti üle. PP-esitlust koostama hakates tunnevad end kõik kunstnikena, kuid vähestel on asi käpas.

Heas presentatsioonis pole clip art'i või kasutuid pilte, mida püütakse kasutada iga väiksemagi mõtte illustreerimiseks. Ja pean tunnistama, et olen isegi PPd koostades kujundamisega liiga hoogu läinud.

Olen kohanud kümneid inimesi, kes pehmelt öeldes vihkavad PP-esitlusi, sest nende arvates oma jutu täienduseks slaidide näitamine kasutu tegevus. Nende meelest on hulga jõulisem haarata kuulajaskonda vaid oma jutuga. Kõlab huvitavalt, kuid kahjuks suudavad masse haarata vaid üksikud elukutselised kõnelejad ja riigipead ning paljude väljapääsuks on PP-presentatsioon või hunnik loovust.

Ajakiri Fast Company kirjeldas ilmekalt, milliseid vigu ei tohi PP-esitluse koostamisel teha, millele peab rõhku panema ja kuidas hoida esitluse jälgimisel ära auditooriumi ahastusoigeid.

Paar soovitust:

1. Ära näe piltide ja illustratiivse materjali lisamisega liiga palju vaeva. Kui sinu ettevõtte põhitööks pole graafiline disain, siis unusta need liigsed clip art pildid ja veebist leitud tasuta fotopankade illustratsioonid, sest neid on enne sind kasutatud tuhandetes esitlustes ja igal korral oli see läbikukkumine. Tulemuseks on järjekordne maitselagedus. Näiteks slaidi "Mõtle globaalselt" illustreeritakse suure maakeraga või slaidi "Lahenduse leidmine" Einsteini ja õunaga.

2. Mõtle, kas saaksid oma verbaalset poolt toetada muu kui PP-esitlusega? Näiteks üks tuntud elektriliste tööriistade valmistaja loobus viimasel hetkel PP presentatsioonist. Ta asetas auditooriumi ette lauale kaks trelli - ühe enda firma ja teise konkurendi oma. Esitluse ajal hakkas ta mõlemaid trelle osadeks lammutama, et tõestada enda toote üleolekut. Loov lähenemine töötas ning pealtvaatajad olid vaimustunud. Alati ei peagi midagi ekraanile näitama.

Parimaid näiteid suurepärastest ettekannetest leiate TED`i veebikodust.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, PR-blogi Vare & Jaakkola

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg – V Spaa- ja Konverentsihotellis

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara