Õpi esinemisoskust Martin Luther Kingilt!

Et kõike algusest ära rääkida pean ma alustama sellest, et ma olen viimased 10 aastat slaidide saatel inimeste ees esinenud – koolitus- ja konsultatsiooniprojektid, loengud ülikoolis ning konverentside ettekanded. Täna tahan nende kasutamist oluliselt vähendada.

Miks? Mulle tundub senise kogemuse pealt, et siis on õhkkond teine, jutt loomulikum ja kuulajaid arvestavam. Ega slaidid pole saatanast – aeg-ajalt on neid suisa vaja, aga enamusel meil kipuvad slaidid vahel ronima ka sinna, kus neid otseselt vaja ei ole.

Vaata  videot, kus esinemiskoolitaja Nancy Duarte on võtnud “pulkadeks lahti” ajaloo ühe mõjukaima kõne – dr Martin Luther King Jr poolt 1963 aastal 200 000-le inimesele peetud “I have a dream“. Minu jaoks oli see sisukam kui suvaline teoreetiline õpetus sellest kuidas kõnet pidada.

Kogu 16 minutiline kõne on üles ehitatud toetudes nelja liiki sisule:

Kordused – selleks, et sõnum kohale jõuaks kordab ta olulisemaid mõtteid isegi neli korda, nende sagedus kasvab kõne lõpu poole;
Metafoorid ja visualiseerimine – maalib nende abil kujutluspildid, mis aitab kuulajal sõnumiga samastuda;
Viited tuntud lauludele või kirjandusteostele, mis on kuulajate jaoks tuntud, kallid ja olulised – emotsioonide tekitamiseks;
Viited kokkulepetele ja normidele – antud juhul Iseseisvusdeklaratsioon ja piibel.

Lisaks liigub jutt pidevalt edasi-tagasi oleviku ja tuleviku vahel – mis täna on vs I have a dream (mul on unistus - toimet.).

Nimetatud videos on need elemendid graafiliselt välja toodud ning lahti seletatud, nii et naudi!

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Indrek Maripuu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara