Milles Sul on loomulik anne?

Kõlab lihtsalt, kuid mitte alati pole sellele küsimusele nõnda lihtne vastata, leidmaks seda miskit, mis on sinulik ja milles sa ennast ära tunned.

Sinu anded on alati seotud huviga, huvi on eelduseks olla suurepärane. Mitte keegi, mitte kunagi maailma ajaloos, kelle tegevus on olnud väljapaistev, pole seda miskit teinud kellegi teise sunnil. Mitte ükski neist inimestest pole hommikul üles ärganud ja ohanud, et näe, jälle peab minema ja tegema.

 Oluline on vahet teha, millised on SINU ENDA HUVI(D), mitte kellegi teise omad.

Huvi saab jagada loomulikuks huviks ja n-ö omandatud huviks. Loomulik huvi sünnib sinus eneses, omandatud huvi koguneb sinusse väljaspoolt pikema aja jooksul - näiteks oma tööülesannete tõttu pead end kursis hoidma teemaga x või y, samas kui seda vajadust poleks, sa seda ka ei teeks.

Minu arvates iseloomustab seda viimast varianti lause: “Tee tööd, siis tuleb ka armastus.” Mingi tõde selles lauses siiski on, sest kui sukeldud millesegi, võid mingi aja olla sellest tõepoolest haaratud.

Minu arusaamist mööda peaks enne tulema armastus, millest alles kasvab välja mingi tegevus või siis mittetegemine. See eeldab muidugi vastutuse võtmist iseenda elu eest.

Seega, kui otsime vastust küsimusele, milles on meie peidus olev anne, peame kõigepealt üles leidma omaenese loomuliku huvi. On väga sage, et meie loomulik huvi on kaotsi läinud juba väga ammu. Julgen pakkuda, et see kaob esimese seitsme kooliaasta jooksul. Seega võib enese taasleidmiseks kuluda aega, see ei pea toimuma paari päevaga. Aga tea ka seda, et sa tegelikult juba tead vastuseid oma küsimustele.

Mida siis panna tähele, et leida oma loomulik huvi?

1) Kiika oma raamaturiiulisse. Vaata, mis sorti kirjandust seal leidub. Mõtle enda ja raamatute seostele.

 2) Pane tähele, mis tegevused tõstavad sinu energiataset ja märka ka neid, mis seda langetavad.

3) Mõtle sellele, mida sa kõige enam teha kardad. Kas mitte hirm ei kutsu sind ennast ületama?! Kirjuta kõik hirmud üles.

4) Mine mõtteis tagasi oma lapsepõlve, vaata, mida sa sealt leiad, millest täna igatsust tunned.

5) Pane tähele, mida teised inimesed sulle sinu kohta räägivad, milliste küsimustega sinu poole pöördutakse.

6) Märka hetki, kui aeg kaob ära.

7) Ära pinguta, et midagi “ära lahendada”. Lase elul oodata.

8) Sõlmi rahu sellega, mis praegu on.

Kui sa juba oled kannustanud oma loomulikust huvist, aga sa ei tee seda veel sada protsenti iseenda tingimustel, mõtle sellele, mida on veel vaja saavutada, et tunda end vaba ning loovana, elus olevana. Võta otsus vastu, et usaldad ennast. 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Enesearengu blogi - Kristo Kiviorg

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara