Milles Sul on loomulik anne?

Kõlab lihtsalt, kuid mitte alati pole sellele küsimusele nõnda lihtne vastata, leidmaks seda miskit, mis on sinulik ja milles sa ennast ära tunned.

Sinu anded on alati seotud huviga, huvi on eelduseks olla suurepärane. Mitte keegi, mitte kunagi maailma ajaloos, kelle tegevus on olnud väljapaistev, pole seda miskit teinud kellegi teise sunnil. Mitte ükski neist inimestest pole hommikul üles ärganud ja ohanud, et näe, jälle peab minema ja tegema.

 Oluline on vahet teha, millised on SINU ENDA HUVI(D), mitte kellegi teise omad.

Huvi saab jagada loomulikuks huviks ja n-ö omandatud huviks. Loomulik huvi sünnib sinus eneses, omandatud huvi koguneb sinusse väljaspoolt pikema aja jooksul - näiteks oma tööülesannete tõttu pead end kursis hoidma teemaga x või y, samas kui seda vajadust poleks, sa seda ka ei teeks.

Minu arvates iseloomustab seda viimast varianti lause: “Tee tööd, siis tuleb ka armastus.” Mingi tõde selles lauses siiski on, sest kui sukeldud millesegi, võid mingi aja olla sellest tõepoolest haaratud.

Minu arusaamist mööda peaks enne tulema armastus, millest alles kasvab välja mingi tegevus või siis mittetegemine. See eeldab muidugi vastutuse võtmist iseenda elu eest.

Seega, kui otsime vastust küsimusele, milles on meie peidus olev anne, peame kõigepealt üles leidma omaenese loomuliku huvi. On väga sage, et meie loomulik huvi on kaotsi läinud juba väga ammu. Julgen pakkuda, et see kaob esimese seitsme kooliaasta jooksul. Seega võib enese taasleidmiseks kuluda aega, see ei pea toimuma paari päevaga. Aga tea ka seda, et sa tegelikult juba tead vastuseid oma küsimustele.

Mida siis panna tähele, et leida oma loomulik huvi?

1) Kiika oma raamaturiiulisse. Vaata, mis sorti kirjandust seal leidub. Mõtle enda ja raamatute seostele.

 2) Pane tähele, mis tegevused tõstavad sinu energiataset ja märka ka neid, mis seda langetavad.

3) Mõtle sellele, mida sa kõige enam teha kardad. Kas mitte hirm ei kutsu sind ennast ületama?! Kirjuta kõik hirmud üles.

4) Mine mõtteis tagasi oma lapsepõlve, vaata, mida sa sealt leiad, millest täna igatsust tunned.

5) Pane tähele, mida teised inimesed sulle sinu kohta räägivad, milliste küsimustega sinu poole pöördutakse.

6) Märka hetki, kui aeg kaob ära.

7) Ära pinguta, et midagi “ära lahendada”. Lase elul oodata.

8) Sõlmi rahu sellega, mis praegu on.

Kui sa juba oled kannustanud oma loomulikust huvist, aga sa ei tee seda veel sada protsenti iseenda tingimustel, mõtle sellele, mida on veel vaja saavutada, et tunda end vaba ning loovana, elus olevana. Võta otsus vastu, et usaldad ennast. 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Enesearengu blogi - Kristo Kiviorg

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara