Kas Sind vaevavad vahel pinges õlad, selg, käed või kael?

Suurema või väiksema osa tööpäevast veedame pingeseisundis. Kindlasti teame, et stress põhjustab erinevaid tervise kõrvalekaldeid. Oleme teadlikud ka sellest, et mida stressirohkemad on tööpäevad, seda nõrgem on meie immuunsüsteem ning oht haigestuda on suurem. Teame ka seda, et pingeid põhjustavad erinevad stressi tekitajad. Enamlevinud vastus küsimusele: „Miks sa midagi ette ei võta?” on: „Mis ma sinna ikka teha saan?”.

Muidu töiselt tegusad inimesed, nähes oma tervise punast ohutulukest, vastavad järsku nii abitult.

Tegelikult oleme teadlikud sellest, kuidas stressirohkel ajal käituda. Oma elu tuleks muuta nii, et vähendada stressi kahjustavat mõju. 

Teame, et:
• stress põhjustab lihaspingeid, mille saab vabastada nii massaaži, kui venitamise kaudu,
• stressi leevendab ka aktiivne liikumine ning sport,
• teatud hingamisharjutused aitavad lõdvestada keha, tõsta energia taset ja rahustada meie mõtte- ja tundetasandit,
• aitavad puhkepausid mõtlemisest ehk meditatsioonid.

Üks võimalus on teha keset päeva pikem paus. See ei ole töömõtteid täis lõunasöök kolleegidega, vaid aeg Sinu enda jaoks. Paljud meist on unustanud, kuidas keset tööpäeva lõõgastuda nii, et häirivad mõtted ja tunded „sisse ei sõidaks”. Üks pikk jalutuskäik pargis, keset tööpäeva, mõjub väga rahustavalt Sinu ajule ning taastab Sinu töövõimet. Aega napib? Sa ju tead, et ajapuudus on üldiselt lihtsalt oskamatus oma tegemisi korraldada.

Teine võimalus on teha päeva keskel üks joogalik paus, teha mõned harjutused, venitada ja teha hingamisharjutusi. See on suurepärane kui sul on kodukontor või kui sul on selline vaikne koht tööl. Paljude jaoks on lahendus joogalik lõunapaustöökoha lähedal. Õnneks leidub neid kohti Eestis piisavalt, üks võimalustest on näiteks Studio 108 joogastuudio. Sa võid hämmastuda, kui hästi see Su kehale meeldib. Positiivsed muutused ei jää Sinu kolleegidel, perel ja sinul endal kindlasti märkamata.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, Stressi leevendamise blogi - Toomas Õunap

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara