Õpi kadetsemisest ehk kuidas olla parem inimene?

Kas olete kedagi tõeliselt kadestanud? Oskate vastata, miks te seda tegite? Selleks, et nendele lihtsatele küsimustele vastata, tuleb endaga tööd teha ja mõelda, keda me kadestame ja miks?

Arvan, et teil on sellelt inimeselt väga palju õppida, keda kadestate, sest sellel inimesel on see miski, millest teie alles unistate. Mõelge, kuidas too isik selleni jõudis? Mida selleks pidi tegema? Kui on vähegi võimalik, siis võiks kadetsemise subjektilt järgi uurida viisakalt, et kuidas tal õnnestus selliseks saada.

Kui kedagi kadestate, siis olete selle isiku saavutusi järelikult tähele pannud ja ta läheb teile korda. Järelikult on see inimene jõudnud teie soovunelmani.
Proovi algallikast ehk inimeselt isiklikult küsida, milliseid raskusi ta ületas oma eesmärgi saavutamiseks? Üks-ühele kopeerida ei saa ja ei ole ka vajalik, sest iga olukord ja isik on unikaalne, kuid käitumismustrit  võite õppida tundma, et seda endale kohandada ja täiustada endale sobivaks.

Kadestades on nii kerge kadestamise subjektile halvasti öelda ning olla ebaviisakas ja kadestamine on üldse väga inimlik. Proovige nüüd uut moodi lähenemist. Ärge näidake välja, et kadestate, vaid sõnastage see endale positiivses võtmes:“ Ma imetlen teda, sest...“. Oluline on mõelda positiivses võtmes, sest sellega loote endale parema enesetunde. Sõnadel ja mõtetel on suur tähtsus, kuidas te midagi väljendate.

Tehke oma kadestuse subjektile kompliment selle kohta, mida temas hindate ja imetlete ning öelge viisakalt ning rõõmsalt välja, et imetlete teda. Nii teete enda ja teise isiku päeva kaunimaks ja komplimendi võrra rikkamaks. Südamest tulev kompliment võiks olla näiteks:“ Ma imetlen teid, sest...“.

Öelge rohkesti komplimente ja head imetlemist.

 

Osale arutelus

 • Tiina Kilkson, psühholoog

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara