Meeldejääv pidu väiksema eelarvega

Peo eelarve pole kunagi liiga suur. Ikka kipub rahalisi ressursse napiks jääma. Pidupäev.ee toimetaja Ann Vainlo toob Teieni mõned kogemused, mis on aidanud tal peo eelarvet vähendada, kuid ikkagi meeldejäävat sündmust korraldada.

• Pidu kui kink - kutsuge sõbrad üritusele, nt teatrisse, viltimise töötuppa või hoopis soomatkale ja paluge neil kingituse asemel tasuda osavõtutasu. Olen korduvalt selliseid üritusi korraldanud ja siiani vaid kiitvat tagasisidet saanud. Lisaväärtusena ei pea külalised pead vaevama,  mida peopidaja ihaldab ja Teil jääb järjekordne serviis saamata.

• Toit - proovige lihtsat 3-4 käigulist õhtusööki. Olen seda ise juba aastaid kasutanud ja uskuge-keegi ei jää tühja kõhuga ning toidukoguseid annab paremini planeerida. Värske salat kustutab esimese nälja. Supi saate juba eelmisel päeval valmis keeta, seega hoiate kokku ka aega. Praad- proovige valida midagi, mis on kindlapeale minek, näiteks kana. Lõpetuseks kerge magustoit. Uskuge - keegi ei jää nälga ja Teie ei pea tegelema järgmisel päeval jääkidega.

• Catering - kui on plaan korraldada suurem pidu, siis toidu tellimine catering-firmast tuleb odavam kui ise vaaritada ja küpsetada. Cateringis töötavad professionaalid oskavad paika panna pädeva menüü ja hinnata vajalikku toidukogust. Ise kulutaksite rohkem nii aega kui raha.

• Alkohol - paluge lillede asemel meelepärane jook kaasa võtta. Teie ei pea siis muretsema kes, mida ja kui palju joob? Sageli on keeruline leida kohta erinevatele lilledele. Kui Te ei soovi paluda alkoholi kaasa võtta,  siis piirduge näiteks ainult veiniga.

• Muusika - DJ on tavaliselt odavam kui bänd. Sageli saab DJ ka peojuhi ametiga hakkama. Kui soovite siiski elavat muusikat, siis uurige tutvusringkonnast noori tegijaid, kes esinemiskogemusi otsivad. Kindlustunde saavutamiseks käige eelnevalt neid kuulamas või paluge saata bändi demo, nt Youtube link.

• Õhtujuht - uurige kas tuttavate/sugulaste hulgas, on mõni ettevõtlik inimene, kes tahab kogemuse hinnaga Teile toreda peo läbiviia.

Meeldejäävaid pidusid!

 

Osale arutelus

  • Ann Vainlo

    Ann Vainlo
    pidupäev.ee ja seminariruum.eu toimetaja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara