4 lihtsat harjutust, mis aitavad olla tasakaalus

Oled sa kohtunud inimesega, kes on kärsitu ega suuda paigal püsida, kelle keha on pinges kui vibu? Või on su ümber inimesi, kes väiksemagi vastuseisu korral reageerivad kui säraküünal? Ehk oled see inimene sina ise?


Meie elu on täis pingelist askeldamist. Meel on rahutu, muremõtted tormavad peas ringi ja hoiavad oma võimuses. Kuid nii on üsna keeruline rahulikult hetke nautida või parasjagu käsilolevale tegevusele keskenduda.

Aga ehk oled sa kogenud ka seda tunnet, et keha on täiesti pingevaba ja kerge, hinges on suur rahu ja selgus? Muu maailm pöörleb keeristormis, aga sina seisad häirimatult paigal, su jalad toetuvad kindlalt maha ja sa oled täielikus tasakaalus.

Joogas kasutatakse niisuguse emotsionaalse tasakaalu saavutamiseks füüsilise tasakaalu harjutusi, kuna meie füüsiline ja emotsionaalne tasakaal on omavahel seotud. Kui suudad harjutuste ajal rahulikult ja keskendatult seista ja oma keha valitseda, siis suure tõenäosusega iseloomustab sind rahulikkus ja tasakaal ka igapäevases elus, isegi keset kõige keerulisemaid suhtetorme.

Allpool on neli tasakaaluharjutust, mida joogatunnis teeme. Ole harjutusi tehes keskendunud, ära lase mõttel uitama minna! Pane tähele, et su hingamine oleks rahulik ja ühtlane. Algul võid teha harjutusi käega toolileenile toetudes. Sa ei pea tooli kasutama, aga on julgustav teada, et tugi on läheduses. Asendis olles leia vastasseinas üks punkt, millest silmadega „kinni hoida“ – see aitab hoida keha tasakaalus ja meele rahuliku. Ja üks oluline nõuanne veel: ole enda vastu leebe! Võib juhtuda, et algul kõigud üksjagu, aga harjutades muutuvad asendid kindlamaks ja su tasakaal paraneb.

Lihtne tasakaaluasend I
Seisa sirgelt, jalad koos, käed keha kõrval.
Kanna keharaskus üle paremale jalale. Kõverda vasak jalg ja võta vasaku käega seljataga jalalabast kinni. Nüüd lõdvesta nii vasak käsi kui jalg. Parem käsi ripub lõdvestunult keha kõrval või võid selle tõsta sirgelt pea kohale. Lükka selg sirgeks. Hinga rahulikult ja ühtlaselt läbi nina. Too vasak jalg maha.
Korda teise jalaga.

Lihtne tasakaaluasend II
Seisa sirgelt, jalad koos, käed keha kõrval.
Kanna keharaskus üle paremale jalale. Kõverda vasak jalg ja too see tugijala ette. Haara parema käega vasakust jalalabast. Lõdvesta end nii palju, kui asend võimaldab. Kui soovid, tõsta vasak käsi sirgelt pea kohale. Hinga rahulikult ja ühtlaselt läbi nina.
Too vasak jalg maha. Korda teise jalaga.

Puu asend
Seisa sirgelt, jalad koos, käed keha kõrval.
Kanna keharaskus üle paremale jalale. Kõverda vasak jalg ja pane vasaku jala tald vastu parema sääre või reie sisekülge. Seda on lihtsam teha, kui võtad vasakust pahkluust ja tõstad jalalaba paika. Pööra vasak põlv 90° välja. Parim viis hoida jalga paigal ja säilitada tasakaalu on suruda tõstetud  jala tald tugevasti vastu teise jala säärt/reit. Ära suru talda vastu sirge jala põlve, kuna see avaldab põlveliigesele liiga tugevat survet.
Kui jalatald on paigas, pane käed palveasendisse ning hoia neid kas rinna ees või siruta pea kohale. Hinga rahulikult ja ühtlaselt läbi nina.
Too vasak jalg maha. Korda teise jalaga.

Lennuk
Seisa sirgelt, jalad koos, käed keha kõrval.
Kanna keharaskus üle paremale jalale. Kummarda ülakeha ette (selg jääb sirgeks) ja tõsta sirge vasak jalg taha üles. Käed on endiselt keha kõrval. Peast kuni vasaku jala varvasteni peaks tekkima sirge joon. Hinga rahulikult ja ühtlaselt läbi nina.
Too vasak jalg maha. Korda teise jalaga.

 

Osale arutelus

 • Kadi Kütt, joogatreener ja terapeut

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara