11 lihtsat viisi kuidas suurendada oma õnnetunnet

Hede Kerstin Luik
Hede Kerstin Luik

Kevadine ilm ja nädalavahetus on juba iseenesest toonud ohtralt rõõmu. Mida me aga saame igapäevaselt teha selleks, et end ka vähem soodsates oludes õnnelikuna tunda? Arengutugi.com terapeut Hede Kerstin Luik jagab mõned lihtsad teaduspõhised nipid oma õnnetunde suurendamiseks.

1. Liigu ja tee pisut sporti. See on üks tõhusamaid ja enamkasutatud enesetunde parandajaid (Thayer, Newman & McClain, 1994)

2. Loetle 3 head asja, mis täna juhtusid. Üks uuring näitab, et inimesed, kes seda süsteemselt tegid, suurendasid oma õnnetunnet ja vähendasid kurbi mõtteid lausa kuus kuud peale selle praktiseerimist (Seligman et al., 2005)

3. Lahuta mõttes oma elust midagi meeldivat.  Kujutle, et mõni meeldiv asi poleks juhtunud. Et Su ellu poleks kunagi tulnud see sõber, töö või laps – kuidas Sa siis end tunneksid, kui Sul poleks seda, mida täna võtad enesestmõistetavana? Selline faktidele vastupidine mõtemine aitab luua tähendust ja suurendada rahulolu (Koo et al., 2008).

4. Saada tänulik sõnum. Tänutundele keskendumine ja selle väljendamine suurendab õnnetunnet 25% (Robert Emmons & McCullough, 2003). 3 kirja 3 nädala jooksul olid katseisikutele piisavad õnnetunde ja eluga rahulolu oluliseks suurendamiseks (Toepfer et al., 2012).

5. Kuluta raha kellegi teise peale. Uuringud näitavad, et see teeb õnnelikumaks  (Dunn et al., 2008) (Aknin et al., 2010)

6. Kuula muusikat. Muusika head mõju enesetundele kinnitavad paljud uuringud, näiteks Saarikallio, S., & Erkkila, J. 2007.

7. Tee plaane. Uuringud näitavad, et millegi toreda ootus on tugev positiivne tunne. Vahva asja ootamist naudime märksa enam kui selle meenutamist (Van Boven & Ashworth, 2007).

8. Tee plaane koos sõpradega. Sõpradega plaanide tegemine on märksa enam kui lihtsalt heade ootuste loomine, see on ka suhte tugevdamine ja hoidmine. Ühine ootus liidab. Harvardi ülikooli uuring näitab sotsiaalsel osalemisel olevat vähemalt samasuure väärtuse, kui annaks hiiglaslik palgatõus (Robert.E Putnam, 2012). Ja on ka uuring, mis näitab heade sõprussuhete otsest majanduslikku kasu (Powdthavee, 2008).


9. Unista. Tee positivne mõttematk õnnelikku hetkesse (Quoidbach et al. 2010).

10. Mõtle läbi Sulle olulised väärtused. Pane need kirja, reasta tähtsuse järgi ning enda jaoks olulisima kohta kirjuta paar lõiku,  miks see Sulle nii tähtis on. Uuring näitas, et nii lihtne asi aitas oluliselt parandada katseisikute enesetunnet. Samuti andis see rõõmsat enesekindlust, mis parandas suhteid teistega (Stinson et al. 2011).

11. Tee seda, milles Sa hea oled. Oma tugevuste rakendamine annab hea eduelamuse ja seeläbi parandab enesetunnet.

Lihtne, eks?

Loe lisaks www.arengutugi.com.

 

Osale arutelus

 • Hede Kerstin Luik, www.arengutugi.com coach

  Hede Kerstin Luik, www.arengutugi.com coach

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara