Personaliga tegelemine on väikestes organisatsioonides isegi olulisem kui suurtes

Hanna Jõgi
Hanna Jõgi

Mida vähem on organisatsioonis töötajaid, seda suurem tähtsus neil on ning seda olulisem on personaliga tegeleda nii, et neil oleks võimalus oma mõju parimal viisil teostada.

Väikesema töötajate arvuga organisatsioonides on negatiivsete juhtumite ja konfliktide mõju oluliselt suurem. Näiteks kui töötajal on, kas tööga seotud või tööväliseid probleeme, siis paratamatult mõjutab see tööülesannete täitmise kvaliteeti. Kuna inimesed on väikeses meeskonnas oluliselt tihedamalt omavahel seotud ja sõltuvad teineteisest, siis mõjutab ühe inimese probleem oluliselt suuremal määral ka teisi.

Töökohtade vahetamine on tänapäeval väga tavaline. Keskmiselt jääb töösuhte kestus alla viie aasta. Väikese ettevõtte jaoks tekitab väljaõpetatud võtmetöötaja lahkumine suure tühimiku ning kahju, mis sellega kaasneb mõjutab väga otseselt organisatsiooni püstitatud eesmärkide täitmist.

Kuna väikestes organisatsioonides vastutab iga valdkonna eest sageli vaid üks inimene, siis selle töötaja ootamatu lahkumise korral jäädakse väga sageli hätta tema tööülesannete jagamise ja täitmisega ning uue inimese leidmise korral tema väljaõpetamise ja sissesulandumisega.

Vastupidiselt laialt levinud arvamusele ei ole põhjused töölt lahkumiseks sageli seotud sugugi mitte palgaga. Seetõttu on kasulik juhil märgata, mis tema töötajatega toimub, mida nad arvavad ning pakkuda läbi efektiivse personaliga tegelemise võimalusi, kuidas töötajad saaksid teha oma tööd parimal võimalikul viisil, kuidas üheskoos leida probleemidele lahendusi ning kuidas hoida oma inimesi pühendunutena, et nad ei sooviks organisatsioonist lahkuda.

Loe lisaks www.personalidisain.ee.

 

Osale arutelus

  • Hanna Jõgi

    Hanna Jõgi
    PersonaliDisaini tegevjuht ja koolitaja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ADVOKAADIBÜROO RASK otsib SEKRETÄRI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. juuni 2018

Teabevara