Suhtlustarkvaras kasuta korrektset pärisnime

Ardo Reinsalu (HAL Koolitus OÜ juhataja ja treener)
Ardo Reinsalu (HAL Koolitus OÜ juhataja ja treener)

Alguses oli ilmselt lahe panna endale Skype-is või MSNis kasutajanimeks “kiisuke47” või “kovamees777”. See ei seganud kedagi ja sõbrad ei tahtnud Sulle midagi halvasti öelda. Mida enam levib suhtlustarkvara korporatiivmaailma, ei sobi taolised kasutajanimed enam kusagile, kirjutab ajajuhtimise koolitaja Ardo Reinsalu. 

Põhjus pole mitte ainult halvas maitses, vaid lihtsalt raske on kõikide nende kiisukeste ja kutsukeste tegelikke nimesid meeles pidada. Kõige parem kasutajanimi on seotud Sinu pärisnimega. Nimele lisatav üherealine kirjeldus on veel üks võimalus endast meeldejäävat kuvandit kujundada. Kindlasti on kirjeldus nagu “täna roosas meeleolus, aga põhimõtteliselt parasjagu endast väljas ja üldse ootan kõnesid sõpradelt” informeeriv. Kas ta aga sobib asjalikuks suhtlemiseks? Või kui mugav on järgida vestlust, kui aknas toimub järgmine möll:

 

Ole hea ja kasuta oma nimega seotud kasutajanime! Ja kui see on raske, pane vähemalt kirjelduseks oma pärisnimi. Kui pikkade ja “huvitavate” kirjelduste seast ei tule sõnum enam hästi esile, on asi liiga kaugele läinud. Muide – osa programme lubavad ka saajal tülika saatja nime ja/või kirjeldust muuta. Kahjuks ei võimalda seda täna aga veel kõik suhtlustarkvarad.
 

Loe lisaks www.ajajuhtimine.ee.
 

Osale arutelus

 • Ardo Reinsalu, HAL koolitus juhataja

  Ardo Reinsalu, HAL koolitus juhataja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara