Pildimaterjali kasutamine töökuulutustes

„Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna“
„Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna“

„Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna“ – just nii kõlab tuntud kõnekäänd, millele olen ka oma varasemates postitustes korduvalt viidanud, rõhudes sellele, kui oluline on ikka õige pildimaterjali kasutamine töökuulutustes, kirjutab ISS Eesti personalijuht Helo Tamme.

Teame, et töökuulutuse üheks edufaktoriks on silma jäämine ja kandidaatide kõnetamine. Seega tuleks lisaks läbimõeldud sõnumile ja atraktiivsele visuaalile valida ka õige kuulutuse avaldamise kanal. Klassikalised kanalid ei pruuti alati töötada, seega miks mitte mõelda oma töökuulutust avaldades veidi „kastist välja“ ja avaldada see tänaval ja seda sõna otseses mõttes. Just tänavajoonistusena Malmö linna erinevates strateegilistes asukohtades avaldas ka Consignit oma värbamissõnumi: „there are better ways“ (ehk „on ka paremaid viise“). Kampaania eesmärgiks oli tutvustada Consignit’it, kui tavapärasest erinevat tööandjat, näidates, et nemad ei sõida inimestest teerulliga üle.

Soovitused töökuulutuse koostamiseks:

 • mine oma töökuulutusega tänavale ja seda sõna otseses mõttes – nii jääd silma ka möödakäijatele, kes muidu ehk tööd ei otsigi, nüüd aga märkavad sinu töökuulutust;
 • joonista oma töökuulutus kriidiga otse asfaldile või tahvlile (nagu toitlustusasutused vahetevahel tänaval oma menüüd välja reklaamivad);
 • töökuulutus on samasugune reklaam, nagu iga teinegi, seega uuri enne selle tänaval avaldamist kindlasti ka reklaamiseadust, kohaliku omavalitsuse piiranguid ning maksustamise teemasid.

Loe lisaks http://helotamme.blogspot.com

Osale arutelus

 • Helo Tamme

  Helo Tamme
  ISS-i Baltikumi personalijuht

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara