2. veebruar 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Millal on õige aeg töökohta vahetada?

Foto: Pixabay.com
Uut tööd tuleks otsima hakata, kui olete oma töös rahulolematu millegagi, mida te ise muuta ei saa, kirjutab personalibüroo juht Sirje Tammiste.

Töökoha vahetamine on karjääri loomulik osa. Me ei asu enam töökohale mõttega töötada seal kuni pensionipõlveni. Või kui just pension mõne aasta kaugusel pole. Vahel siiski tundub, et otsust uus töö leida piisava põhjalikkusega ei kaaluta ja vahel on näha nn shoppamist – vaatan, millise pakkumise saan, veidi proovin, kui ei sobi, vaatan edasi.

Sellisel moel käitudes saavutate mõne aastaga olukorra, kus teid enam kohtumistele ei kutsuta. CV väljendab ebastabiilsust, alla aastased tööperioodid ei mõju hästi. Kui aga ongi töökohad olnud projektipõhised, siis lisa see kindlasti oma CV-sse. Sel juhul on lühikesed tööperioodid tööandjale mõistetavad ja sina potentsiaalse töötajana tõsiselt võetavam. Tööandjad eelistavad kohtuda inimestega, kes oma otsused läbi kaaluvad. Neid võetakse tõsiselt.

Uut tööd tuleks otsima hakata, kui olete oma töös rahulolematu millegagi, mida te ise muuta ei saa. Isegi juhul, kui tunnete, et see ei sõltu teist, saate ometigi juhiga rääkida. Koos arutades leitakse sageli siiski lahendused olukordadele, mis esialgu tundusid lahendamatud. Kui korraldame personalikonkursse, juhtub ikka aeg ajalt, et tööpakkumise saanud räägib siis oma juhiga. Juht võtab aja, kuulab töötajat ja koos leitakse lahendus. Inimene jääb oma töökohale edasi ja meie alustame otsinguga uuesti. See kõik on raisatud aeg – tööotsijale on intervjuudel ja testimistel käimine suur aja ja energia kulu. Olgem ausad, enamasti toimub see töö ajast. Muidugi on see ka meile kaotatud aeg – lisaks vestlustele kulunud ajale ka see, et alustame uuesti ja meie klient peab uut töötajat ootama. Kui aga ikkagi on selge, et samal ametikohal selles ettevõttes jätkates te rahul ei ole, tuleb astuda samm muudatuste teel.

Mõelge läbi – mida ootate uuelt töölt

Siin on oluline kõik – tööülesanded, -iseloom, -korraldus ja -tempo. Mõelge oma eluperioodile – kas suudate teha pingelist tööd, kui lapsed on väikesed või kui õpingud on pooleli? Inimesel saab korraga olla üks suur eesmärk. Kui aga neid on kaks-kolm, kaasneb sellega liigne närvipinge. Ei maksa ise oma elu keeruliseks elada. Mitte kellelegi pole vaja tõestada, et oled superinimene ja saad kõigega hakkama. Ajakirjanduses ilmuvad edulood on sageli tegelikkust moonutavad. Pole realistlik, et nelja väikelapse ema teeb 10 tunniseid tööpäevi, käib 2-3 korda nädalas trennis ja leiab aega lastega lauamänge mängida. Õnneks oskavad tänapäeval ka väikeste laste isad tempot vajadusel maha võtta, teha vajadusel karjääris paus. Vahel muudetakse selleks ka töökohta.

Kui aga elu on etapis, kus saad täiel määral tööle pühenduda, vaagi hoolega, kuhu ja millist tööd tegema soovid minna.

Kui tead, mida tahad, veenad ka tööandjat

Alati on eelised nendel kandideerijatel, kes seda tööd tõepoolest selles ettevõttes väga soovivad. Nad käituvad intervjuul veenvalt ja panevad sellega ka tööandja endasse uskuma. Kui aga ise kahtlev olla, hakkavad ka teised sinus kahtlema.

Loe lisaks tammistepersonal.ee.

 

Autor: Sirje Tammiste, personalibüroo juhataja

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700