Pööra raudkindel töögraafik enda tervise kasuks!

Keskmiselt veedame me kontoris viis päeva nädalas, kaheksa tundi päevas. See teeb lausa kolmandiku oma täiskasvanuelust. Toitumisnõustaja Erik Orgu jagab mõned nipid, kuidas sellest ajast maksimum võtta ja tööaeg enda tervise kasuks pöörata.

 • Tee lõunapausil kindlasti üks vähemalt 20 minutiline jalutuskäik – ära lobise töökaaslastega kontorinurgas, vaid söö ajasäästlikumalt ning mine tee üks kiire jalutuskäik.

 • Liigu vee (jah just vee, mitte kohvi) järgi kontori kõige pikemat rada mööda. Kui kohvi isu on väga suur, siis võta üks tavaline must kohv. Sinna peale väike sorts piimavahtu, ära joo suurt hunnikut piimavahuga lattet.

 • Kasuta treppe. Ma tean, liftiga on tore mööda maja üles vuristada aga usu mind, trepp teeb Su jalad ilusamaks.

 • Tee nädalas vähemalt üks autovaba päev. Maikuus algatas Eesti linnaratturite liit kampaania – “Reedel rattaga tööle”. Neil ei ole selle vastu midagi, kui käid rattaga ka juunis, juulis või kuni esimese lumeni välja.

 • Korraldage kontoris tervisenädalaid. Üheskoos on ikka lõbusam, kui üksikindiviidina midagi muuta. Kui kokkamiseks ja retseptide vahetamiseks aega ei jää, siis võtke iga päev kaasa mõned puu- või juurviljad ja sööge need vahepalaks.

 • Püstijala koosolekud. Koosolekul ei pea kõik tingimata ümber laua istuma. Seiske püsti. Eriti kõrge tase oleks, kui teeksite seda näiteks kikivarvul.

 • Kliendikohtumised pargis. Kliendiga ei pea kohtuma minema ühe või teise kontorisse, liikuge osapoolte turvatsoonist välja ning pidage kohtumine hoopis pargis või mõnel terviserajal jalutades. Mõtted on kindlasti paremad ja ideed kiiremad tulema.

 • Võimle. Tee laua all pöiaringe, tõuse püsti ja painuta end iga tund ühe korra. Tegelikult palu ka teistel kolleegidel ühineda.

Loe lisaks erikorgu.ee.

Osale arutelus

 • Erik Orgu, toitumisnõustaja

  Erik Orgu, toitumisnõustaja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ADVOKAADIBÜROO RASK otsib SEKRETÄRI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. juuni 2018

Teabevara