(Sisuturundus) CM: Kõik, mida on tarvis teada ilusüstidest

Medemise ilukliiniku meditsiiniala juhataja Jevgenia Makarova vastab küsimustele, mis ilusüstidest kõneledes esimestena meenuvad.

Jevgenia Makarova on kaheksa aastat töötanud iluvaldkonnas, vastu võtnud enam kui 4000 patsienti, õppinud ja stažeerinud Kanadas, Moskvas, Monacos, Tšehhimaal ja Riias. Jevgenia on spetsialiseerinud täitesüstide protseduuridele, IPL fotonoorendamisele, biorevitalisatsioonile, mesoteraapiale ja keemilisele koorimisele. Ta on töötanud kaks aastat ettevõttes Allergan koolitajana ning kuus aastat Medemis Clinicu juhatajana.

Botox, Dysport, Lantox, täitesüstid (fillerid)… Mille poolest nad erinevad?
Botox, Dysport ja Lantox on vaid ravimpreparaatide erinevad kaubamärginimetused; toimeaine on neil kõigil üks – botulotoksiin, mis blokeerib närviimpulsi ülekande lihasele ja korrigeerib seeläbi miimilisi kortse. Preparaati süstitakse lihasesse, mille tulemusel see lõdvestub ning ei ole enam ülemääraselt aktiivne, mis tähendab, et tema ümbrusesse ei teki vagusid ega kortsukesi. Täitesüste tehakse kindlasse näopiirkonda, ning need annavad kudedele hüaluroonhappe arvelt täiendavat mahtu: kortsude täitmiseks ja korrigeerimiseks süstitakse neid kortsude alla või huultesse, et neile täidlust lisada või korrigeerida peeneid kortsukesi (nt. huulte ümbruses). Täitesüstide abil on võimalik ka nägu modelleerida, lisades mahtu põsesarnadele ja lõuale.
 Kui sageli selliseid protseduure teha tuleks?
Botulotoksiinisüste miimiliste kortsude korrigeerimiseks tuleks teha umbes kord poole aasta jooksul, täpsem ajavahemik sõltub sellest, millist tulemust soovitakse. Täitesüste võiks teha korra 12-14 kuu kohta, kordussüste sel perioodil reeglina vaja ei lähe. Nimetatud ajaperiood kehtib nende preparaatide kohta, millega mina töötan – Juvedermi tootesarjast ettevõttelt Allergan.

Kas süstid võivad organismile kahju teha? Kas võib juhtuda, et keha harjub nendega ja nende mõju enam ei avaldu?
Kvaliteetsed preparaadid on kahjutud ning see on teaduslikult tõendatud. Resistentsust süstid ei tekita.

Levinud on kartus, et pärast süsti ei suuda nägu enam üht või teist emotsiooni edasi anda. Kuidas teha nii, et seda ei juhtuks?
Valida kogenud spetsialist. Hea arsti puhul ja õige preparaadiannuse juures, mis manustatakse vajalikku näopiirkonda, annavad süstid ainult häid tulemusi. Soovitan tähelepanu pöörata ka spetsialisti enda välimusele – reeglina on see parim reklaam, või siis ka antireklaam.

Kui pika aja pärast protseduuri mõjuefekt märgatavaks muutub?
Botulotoksiini efekt tuleb esile 10 päeva jooksul, täitesüstide mõju on märgatav koheselt, kuid selle täielik väljendumine võtab paar nädalat aega.

Kas protseduuri järel võib tekkida tüsistusi või ilmneda kõrvaltoimeid?
Tüsistused ja kõrvaltoimed ei ole üks ja seesama. Kõrvaltoimed võivad väikese tõenäosusega avalduda, kuid need on läbi uuritud ja etteaimatavad. Nendeks võivad olla sinikad, punetavad laigud või paistetus süsti kohal. Reeglina kaovad kõrvalnähud mõne aja pärast ise, kuid siiski soovitan igaks juhuks arvestada protseduurijärgse taastumisajaga. Tähtis on ka meeles pidada, et vahetult pärast ilusüste ei soovitata tarvitada alkohoolseid jooke, päevitada ega saunas käia. Tüsistused nõuavad spetsialisti viivitamatut sekkumist ja ravi. Sagedasemateks tüsistusteks on mädased põletikud, sepsis, närvikahjustused jms. Tüsistuste eest ei ole kahjuks kellelgi sajaprotsendilist kaitset, kuid hea uudis on see, et pikkade aastakümnete jooksul, mil injektsiooniprotseduuride juures on tulnud tüsistustega kokku puutuda, on olnud aega nende tekkepõhjuste põhjalikuks uurimiseks ja sobivate ravimeetodite väljatöötamiseks. Ainus viis riski olematuse piirile vähendada on pöörduda selliste protseduuridega tegelevasse kliinikusse, mitte kosmeetikasalongi, kus spetsialistide tase jätab sageli soovida, kuna paljudel neist pole meditsiinilist haridust. Kogenud spetsialist suudab teatud probleeme ka ette näha ning neid vältida või vähendada.

Kas halva nägemise korral võib teha süste silmaümbrusse?
Võib küll, reeglina ei avalda sellised protseduurid nägemisele mingit mõju.

Lisainfo:
Medemis Clinic
Narva mnt 7, Tallinn
Tel +372 699 8333
info@medemis.ee
www.medemis.ee

______________________________________________________________

 
Content Marketing (CM) ehk sisuturundus on moodne trend kogu maailmas, mille läbi ettevõtted tutvustavad oma parimaid kogemusi, tooteid ja teenuseid. CM artikkel lähtub alati artikli eest tasunud kliendi huvidest ning seal sisalduva info tõesuse eest vastutab klient.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara