(Sisuturundus) Uus naeratus kõigest ühe päevaga?

Lumen Hambakliiniku arst ja juhataja Merike Immato.
Lumen Hambakliiniku arst ja juhataja Merike Immato.

Ajal, mil maailm on pidevas muutumises ja tehnoloogia areneb ülehelikiirusel, on loomulik, et ka hambaraviga seonduva osas puhuvad uued tuuled. Inimeste elutempo muutub üha kiiremaks - kellelgi ei ole enam aega käia mitu korda hambaarsti vastuvõtul, läbida ebameeldivaid jäljendite võtmise protseduure ja siis veel nädalaid oodata, et hambad laboris valmiks. Tänapäevasest digitehnoloogiast, mille abil on võimalik uued hambad suhu saada vaid mõne tunniga, räägib Viimsis asuva Lumen Hambakliiniku arst ja juhataja Merike Immato.

Unustada ei tasu muidugi ka implantaate, mis on siiani puuduvate hammaste asendamisel populaarsed, kuid siingi on kasutusel tänapäevane digitehnoloogia ehk Cerec Cad Cam tehnoloogia, mille abil saab asetatud implantaadile koheselt ajutise krooni kujundada ja sellele kiiresti peale asetada – tegemist on tähelepanuväärse uuendusega, sest tavaliselt on implantaadi asetamise ja krooni valmistamise vahel umbes kolm kuud, mis teeb olukorra eriti keeruliseks just esihammaste puhul.

Valutu ja stressivaba hambaravi

Lumen Hambaravikliinik on just üks selline kliinik, kus tööd tehakse südamega ja arstidel on ka endal tõsine huvi tänapäevaste tehnoloogiate vastu. Juba kliinikusse sisenedes ei saab patsient aru, et tegemist on tõesti hubase kohaga, kus patsient alati oodatud on ja kus võib kindel olla, et ükski probleem lahenduseta ei jää. Kliinikus on 2013. aastast kasutusel hambatäidiste, -kroonide ja -sildade modelleerimisel moodne CAD-/CAM-tehnoloogia (Computer Aided Design/Computer Aided Manufacturing), mis kiirendab tunduvalt kogu hambaravi protsessi. Patsiendi hammastest tehakse digikaameraga pildid, mis näitavad täpselt hammaste ja lõualuu olukorda ja seda, kuidas ravi või proteesimist teostada. Selline tehnoloogia võimaldabki uue hamba või isegi naeratuse saada kõigest ühe päevaga.

Lumen Hambakliinik
Lumen Hambakliinik

Arstitoolis kahel korral päevas

CAD-/CAM-tehnoloogia koosneb patsiendi jaoks kahest osast – esimesel korral valmistab arst hamba taastamiseks ette ja ehitab vajadusel hambaköndi, siis skannitakse suusisese kaamera abil patsiendi hammaskond ning skannimise põhjal ehitab tarkvara virtuaalse 3D-mudeli. Mudeli alusel konstrueerib tarkvara taastatava või parandatava hamba jaoks krooni, laminaadi või keraamilise täidise. Järgmisena toimub freesimine, viimistlemine ja krooni värvimine ning kui vajalik restauratsioon on valmis, asetatakse see patsiendi suus õigele kohale ja patsient võibki oma uue ja terve hambaga lahkuda. Siinkohal olgu mainitud, et samal päeval on võimalik korda teha ka mitu hammast.

Eeliseks kiirus ja täpsus

Lisaks sellele, et digitaalne tehnoloogia on väga kiire, on see ka märkimisväärselt täpsem vanemate meetoditega võrreldes. Digitehnoloogia võimaldab valmistada äärmiselt täpse krooni, täidise või laminaadi, kusjuures näiteks tuimestavaid süste on patsiendile vaja teha vähem ja puudub ka vajadus ebameeldivate ajutiste kroonide järele. Ravitulemus püsib tänu täiskeraamilistele täidistele ja kroonidele kaua ning näeb välja ilus ja loomulik. Ka oht, et hammas uuesti lagunema hakkaks, on keraamilise materjaliga taastatud hammaste puhul minimaalne.

Sinu kaunis naeratus muudab maailma

Lumen Hambakliinik tegutseb juba aastast 1993, kliiniku eestvedaja ja asutaja on dr Merike Immato. „Lumen“ tähendab ladina keeles valgust – kliinikus on alati hea olla, sest seal on hubane, mugav ja usalduslik keskkond, kus pakutakse kõrgkvaliteetset hambaravi-, proteesi- ja implantatsiooniteenust. Kliiniku suurimaks sooviks on alati olnud patsiendi elukvaliteedi tõstmine ning aastatepikkune kogemus on andnud julguse, õiguse ja kohustuse edasi areneda, et inimeste unistusi kaunist naeratusest edaspidigi ellu viia. 2015. ja 2016. aastal on Lumen Hambakliinik nimetatud ka Gasellettevõtteks, mis tunnustab hambakliiniku paindlikkust, julgust ja kiirust.

Rohkem infot leiad Lumen Hambakliiniku kodulehel www.lumen.ee ja telefonil 601 1812.

*Ilusarja järgmises artiklis tutvustab Royal Grace Ilukliinik RF-liftingu teenust.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara