Ametiriietus

Ametiriietus võib olla ettevõtetes ja korporatsioonides reglementeeritud sisekorraeeskirjades, ametijuhendites või kirjeldatud töölepingus.

Ametiriietusega püütakse jätta muljet ja luua positiivset mainet külaliste silmis. Personaliteenistus kavandab tähelepanelikult vormiriietuse stiili ja riietuse kandmise reglemendi.

Tänapäevased liberaalsed käitumisnormid annavad võimaluse valida bürooriideid selliselt, et inimesel on võimalik rõhutada oma isikupära. Moevoolud toovad endaga kaasa kontrastseid värve ja mudeleid. Tähtis on kohatunnetus ja tähelepanelik peaks olema riietuses võimalike äriliste eesmärkide saavutamisele kaasaaitamisega.

Nii nagu diplomaatilises käitumises nii ka ärikohtumistel on tähtis riietuse mõju kohtumise positiivsele kulgemisele. Läbimõeldud peaks olema iga detail ja riideosa.

Lohakalt seotud lips või auk sukapüksis ei jäta korrektse äripartneri muljet.

Sekretäri peetakse ettevõtte visiitkaardiks. üldjuhul kohtub sekretär esimesena ettevõttesse saabuvate külalistega. Esmamulje korrektselt riietuvast sekretärist võib olla määravaks külalise jätkuvast huvist ettevõtte vastu.

Sekretäri riietumisharjumuste hulka võiks kuuluda järgmist.

Heaks tavaks on kanda igapäevase tööriietusena klassikalist kostüümi, mis on meeldivalt komplekteeritud seeliku või pükstega.

Suvisel ja kuumemal perioodil on võimalik kasutada pluusi ja seeliku omavahelist kombinatsiooni. Valge pluusi ja musta seeliku koos kasutamine on rahvusvaheliselt levinud teenindaja riietuse stiilina.

 • Sõltumata aastaajast, peaksid kostüümi juurde kuuluma sukad.
 • Kingad olgu puhtad ja kui kandajal võimalik, siis kõrge kontsaga.
 • Päeval kasutatakse tagasihoidlikku meikki ja parfüümi.
 • Püüdke olla uudne ja särav ning jälgige moes toimuvat.
 • Teksapüksid ja sportlik riietus on kasutusel vabaaja riietusena.
Klassikalisse tööriiete garderoobi meestel kuulub ühe või kaherealine ülikond. Soovitavalt ei kanta musta ja tumehalli, mis on pidulike vastuvõtu õhturiietus. Nooremehed võivad endale lubada kaasaegselt uudseid roosasid ja lillasid ülikonna toone päevaülikonnana. Sellise uudse lahenduse kandmine sõltub kandja maitsest ja võimalustest.

ülikonnale annavad tooni kvaliteetne päevasärk, hea maitsega siidilips ja lipsu pluusi küljes hoidev lipsunõel. Härrasmees valib ülikonna juurde nahktallaga kingad.

Oma riietumistavade juures soovitaksin silmas pidada riidekomplektide ning lisandite terviklikkust. Riietumisel võiks jätta ruumi isiksuseomaduste väljatoomisele ning riiete kandmise mugavusele.

Allikas:

ATP Koolitus

Osale arutelus

 • Inno Joonas

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine