Ametiriietus

Ametiriietus võib olla ettevõtetes ja korporatsioonides reglementeeritud sisekorraeeskirjades, ametijuhendites või kirjeldatud töölepingus.

Ametiriietusega püütakse jätta muljet ja luua positiivset mainet külaliste silmis. Personaliteenistus kavandab tähelepanelikult vormiriietuse stiili ja riietuse kandmise reglemendi.

Tänapäevased liberaalsed käitumisnormid annavad võimaluse valida bürooriideid selliselt, et inimesel on võimalik rõhutada oma isikupära. Moevoolud toovad endaga kaasa kontrastseid värve ja mudeleid. Tähtis on kohatunnetus ja tähelepanelik peaks olema riietuses võimalike äriliste eesmärkide saavutamisele kaasaaitamisega.

Nii nagu diplomaatilises käitumises nii ka ärikohtumistel on tähtis riietuse mõju kohtumise positiivsele kulgemisele. Läbimõeldud peaks olema iga detail ja riideosa.

Lohakalt seotud lips või auk sukapüksis ei jäta korrektse äripartneri muljet.

Sekretäri peetakse ettevõtte visiitkaardiks. üldjuhul kohtub sekretär esimesena ettevõttesse saabuvate külalistega. Esmamulje korrektselt riietuvast sekretärist võib olla määravaks külalise jätkuvast huvist ettevõtte vastu.

Sekretäri riietumisharjumuste hulka võiks kuuluda järgmist.

Heaks tavaks on kanda igapäevase tööriietusena klassikalist kostüümi, mis on meeldivalt komplekteeritud seeliku või pükstega.

Suvisel ja kuumemal perioodil on võimalik kasutada pluusi ja seeliku omavahelist kombinatsiooni. Valge pluusi ja musta seeliku koos kasutamine on rahvusvaheliselt levinud teenindaja riietuse stiilina.

 • Sõltumata aastaajast, peaksid kostüümi juurde kuuluma sukad.
 • Kingad olgu puhtad ja kui kandajal võimalik, siis kõrge kontsaga.
 • Päeval kasutatakse tagasihoidlikku meikki ja parfüümi.
 • Püüdke olla uudne ja särav ning jälgige moes toimuvat.
 • Teksapüksid ja sportlik riietus on kasutusel vabaaja riietusena.
Klassikalisse tööriiete garderoobi meestel kuulub ühe või kaherealine ülikond. Soovitavalt ei kanta musta ja tumehalli, mis on pidulike vastuvõtu õhturiietus. Nooremehed võivad endale lubada kaasaegselt uudseid roosasid ja lillasid ülikonna toone päevaülikonnana. Sellise uudse lahenduse kandmine sõltub kandja maitsest ja võimalustest.

ülikonnale annavad tooni kvaliteetne päevasärk, hea maitsega siidilips ja lipsu pluusi küljes hoidev lipsunõel. Härrasmees valib ülikonna juurde nahktallaga kingad.

Oma riietumistavade juures soovitaksin silmas pidada riidekomplektide ning lisandite terviklikkust. Riietumisel võiks jätta ruumi isiksuseomaduste väljatoomisele ning riiete kandmise mugavusele.

Allikas:

ATP Koolitus

Osale arutelus

 • Inno Joonas

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Teabevara