Talvine eeltöö tagab meeldejäävad suvepäevad

Veebruar on ettevõtetes puhkuste planeerimise kuu. Enamikel meist seostub puhkus teadagi päikeselise suvega. Nii mõnigi meist sirvib kindlasti juba reisibüroode suviste reiside katalooge või teeb plaane koguni terveks suveks. Viimane aeg on mõelda ka ettevõtte suvepäevadele!

Korralik pidu, mida suvepäevad kindlasti on, vajab põhjalikku ettevalmistust. Alustama peaks juba nüüd, talvel!

Esmalt tee kindlaks suvise ürituse eesmärk. Suvepäevad on kindlasti sobivad lõõgastumiseks, uute elamuste saamiseks, kolleegide paremaks tundmaõppimiseks ning vahel ka mõne tähtpäeva tähistamiseks või kolleegi(de) tänamiseks. Samas võivad suvepäevad sobida hästi ka tööasjade arutamiseks ning uute ja huvitavate ideede kogumiseks. Töökeskkonnast vabamasse õhkkonda siirdumine võib mõjuda omavahelistele suhetele ja ettevõtte "aurale"? äärmiselt ergastava impulsina! Kindel on aga see, et konkreetsete suvepäevade eesmärk jääb eelkõige ikka korraldaja otsustada ning sellest lähtub ka kogu järgnev ettevalmistustöö.

Varakult on tarvis paika panna osalejate arv ehk inimeste ring, kellele suvepäevi korraldad. Pead otsustama, kas oodatud on vaid ettevõtte oma töötajad või võivad nad suvepäevadele tulla koos kaasade, laste ja koduloomadega. Kindlasti pead siinkohal otsustama, kas üritus tuleb ühe- või kahepäevane. Sellest sõltub, kas ja kui paljudele inimestele on vaja majutust ning mis see maksma läheb.

Osalejate arvu selgumisel on järgmiseks ülesandeks leida suvepäevade toimumiskoht. Tunnistan ausalt, et see on korraldustöö kõige raskem osa. Toimumiskoha valik on kriitilise tähtsusega "” sobiv koht võib suvepäevadele tohutult juurde anda, kasin kodutöö kohaotsingul see-eest nurjate ka kõige lennukamad loomingulised plaanid. Kui ettevõttes on vähe töötajaid, ei tohiks koha leidmine kuigi keerukas olla, ent kui tegu on suurema asutusega, võib soovidele vastava koha leidmine olla paras pähkel. Eesti majutusasutuste turg on piisavalt väike ja kohtade arv piiratud. Probleeme sobiva koha leidmisega tekib juba siis, kui suvepäevalisi on 150 ja enam. Sageli on sobivad majutusvõimalusega kohad mitu aastat ette tellitud. Seepärast soovitus: alusta koha otsimisega juba nüüd. Veel pole lootusetult hilja!

Kõige olulisem puhkekoha valikukriteerium on enamasti hind. Odavaim variant on kahtlemata telklaager, mille puhul tuleb tasuda vaid laagriplatsi eest. Lootuses, et ilmataat just neil päevil oma taevaluuke ei ava, võib telklaagrist kujuneda üllatavalt lõbus ja nostalgiline elamus. Vabas õhus ööbides jääb ära ka "tubadesse koondumise"? oht ning tõenäosus, et kõik koos õhtul tule ümber tantsu keerutavad, on oluliselt suurem. Looduslikkuse nimel tuleb pisut lõivu maksta muidugi mugavusele.

üldjuhul kehtib rusikareegel: mida väiksem on osalejate arv, seda suuremad on kulutused ühe inimese kohta. Suurema osalejate arvu puhul jaotuvad üldkulud suurema arvu inimeste vahel ja kulu ühe suvepäevalise kohta on väiksem. ürituse toimumise kohta valides soovitan sul kindlasti uurida ka järgmiste üksikasjade kohta:

* sportimisvõimalused (kas on piisavalt tasast maad, kuhu märkida spordiplats või on spordiplatsid juba olemas? milline on spordiplatside seisukord? kas on olemas ja kas saab kasutada sportimisvahendeid?);

* ujumisvõimalus (kas koha lähedal asub veekogu, kus saab ujuda?);

* territooriumi eraldatus (kas on võimalik territooriumi eraldada, et vältida juhukülalisi? kes selle eest vastutab?);

* majutusvõimalused (millised on majutustingimused? kui suured on toad? kui majutusest loobutakse ja otsustatakse telkimise kasuks, siis kus saab telkida?);

* pesemisvõimalused ja WC-d (WC-d peaksid olema nii õues kui majutuskohas. Kuigi ainuüksi WC-de puudumine takistav asjaolu pole, sest neid saab tänapäeval edukalt ka kohale transportida.);

* toitlustamine (kes toitlustab? kus süüakse? kas kohapealsel toitlustajal on pakkuda midagi erilist ja põnevat?);

* lõkkeplats ja lõkkepuud (kas üldse tohib teha lõket? kes varustab puudega?);

* elektrivõimalused (oluline juhul, kui esinema kutsutakse ansambel ja vaja on kasutada heli- ja valgustehnikat);

* parkimine (kuigi eelistatud on bussiga tulemine, ei saa suvepäevalisi keelata isikliku transpordivahendiga tulemast, kui spetsiaalset parklat pole, uuri, kuhu on võimalik parkla tekitada ja palju selle kasutus maksab).

Kui oled leidnud suvepäevadeks sobiva koha, tasub sul ennast õnnitleda! Raskeim osa on läbitud! Jääb veel üle sõlmida korrektne rendileping ja leppida kokku, millal lähed suvepäevade toimumiskohta üle vaatama. Enne veel, kui paned ürituse suve ootama, otsusta, kas korraldad suvepäevad ise või kutsud appi üritusturundusfirma. Viimasel juhul tee ruttu oma valik, ületa formaalsused (lepingu sõlmimine, projektijuhiga tutvumine) ja anna oma soovidest talle teada.

Suvepäevade talviste ettevalmistustööde viimaseks etapiks jääb kontrollida, kas oled märkinud oma kalender-märkmikusse, millal suvepäevad toimuvad, millal hakkad ette valmistama programmi ja alustad sisulist organiseerimistööd (soovitavalt umbes kaks kuud enne suvepäevade toimumist). Usu, talvine eeltöö tagab meeldejäävad suvepäevad.

Osale arutelus

  • Kersti Sõõrumaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara