Enne mõtle, siis ütle

Tervitamisega kaasneb tavaliselt olenevalt tutvusastmest ka esimene lause.


Kuidas käsi käib?

Nii küsitakse esimesena enamikus Euroopa riikides. Vastuseks piisab täiesti lausest: tänan küsimast, hästi. Siin ei sobi hakata kurtma oma elumuresid. Tihti tuntakse käekäigu vastu huvi vaid viisakusest. Et saada pealiskaudset vastust, tuleb elu lihtsamaks teha ja kiirelt sellest lausest üle minna. Viisakas käitumine on see, kui inimene teeb teisele suhtlemise ja käitumise kergemaks, ei pane teist piinlikku olukorda ega satu sellesse ka ise.


Te näete väga hea välja!

Paljud lisavad tervitamisel komplimendi, näiteks: te näete väga hea välja. Kompliment on hea ainult siis, kui see on öeldud siiralt.

Etiketiõpetaja käest küsitakse tihti: aga kui ma tegelikult ei näe värske välja ja keegi ütleb, et näen, kuidas siis reageerida? Piisab, kui te ütlejat viisakalt tänate ja asjalikult järgmise teema juurde asute.

Vältida tuleks selliseid rõhuasetusi: te näete täna väga hea välja (nagu muidu ei näekski) või te näete üllatavalt hea välja. Kui selline kompliment siiski öeldakse, soovitame teha viisaka inimesena nägu, nagu midagi poleks juhtunud, ja võtta üles sootuks teine teema.


Oh, mis te nüüd!

Komplimentidele vastamisel ei tohiks hakata vastu ajama, Näiteks: "Teil on väga kena pintsak!" - "Ah, mis kena, ostsin selle ammu, ongi juba kulunud." Niisuguse vastulausega võite tegelikult ütleja head maitset solvata, sest ega ütlejat riideeseme päritolu ei huvita - ta vaid näitab teie peal välja oma head tahet.

Inimesed tahavad reeglina tähelepanu. Andkem neile seda, aga ärgem unustagem, et liialdamine võib mõjuda pigem negatiivselt. Tervitamisega näitame oma lugupidamist teise vastu. Ja sellest järeldub ka, kui kena inimene ise olete.


Noogutus või hea sõna

Alati peab teadma ka seda, et on kohti, näiteks matustel, kus mingi muu tervitamisviis peale tagasihoidliku peanoogutuse ei sobi. Aga teatrisse minnes või peol kohtudes võiks kindlasti komplimente teha, sest kõik, kes on välja tulnud, on kindlasti vaeva näinud ja väärivad igal juhul äramärkimist.

Allikas: Annabella

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara