Puuviljade serveerimine sampanja kõrvale

Lugeja küsib:Oleks huvitav teada saada vastuvõtu "Pokaal Å?ampust" korraldamiseks vajaminevate puuviljade koguseid inimese kohta ja soovitusi, milliseid puuvilju kasutada ja kuidas neid serveerida?


Vastus:

üldjuhul teadmata ürituse mahtudest, korraldusest ja osalejatest on väga raske määratleda toitude koguseid.Söökide, puuviljade koguseid valides peaks silmas pidama:

 • ürituse toimumise kestvus. Mida pikemalt seda rohkem!
 • Osalejate arvu. Mida rohkem inimesi, siis ühe inimese kohta võib vähem toitu arvestada!
 • Osalejate saabumist ja lahkumist. Kas soovitakse toitvamat või vaid gourmeenlikku suupistet.
Väga vanad normid olid, et 2 tundi kestva vastuvõtu puhul (70-75 või 25-70 osalejat) varutakse sööke 600gr/inimese kohta. 3 tundi kestva vastuvõtu puhul 1 kg/inimese kohta ja üle 3 tunni kestva vastuvõtu puhul 2 kg/inimese kohta.

Pokaal shampanjat kestab suhteliselt lühikest aega, seega võib soovituslikult valida 600 gr/inimes kohta.

Puuvilja valik ei pea olema väga mitmekülgne. Püüdke valida vaheldusrikast. Pigem mõelge suupistele ja maitseelamusele. Nii soovitaksin valida maasikaid, viinamarju, pähkleid, pirne ja huvi tekitamiseks võiks serveerida eksklusiivsemaid puuvilja lõike. Puuviljad peavad olema puhastatud ja hoolikalt serveeritud.

Inno JoonasATP Koolitus

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine