Toataimed vajavad suvel erilist hoolt

Õues on praegu rohelust palju ja toataimed ei köida eriti tähelepanu. Suvi on taimedele kasvuaeg, kuid kui nad jäävad hooletusse, on tagajärjed kurvad.

Mõned näpunäited suviseks toataimede eest hoolitsemiseks:

* Kontrolli, et ere päike ei kõrvetaks taime lehti. Kui talvel tundis taim end aknalaual hästi, siis suvel võib päike liiga teha.

* Aknad on palju lahti - jälgi, et taim ei seisaks pidevas tuuletõmbuses, eriti sõnajalg ja ficus langetavad selle peale lehti.

* Kasvuperioodil vajavad taimed rohkem vett, pisikesed potid lausa kaks korda nädalas, suuremad üks kord nädalas. Talviseid n-ö kuivatusperioode ei maksa nüüd teha.

* Ära unusta väetamist! Kasvuperioodil vajab taim toitaineid ja mikroelemente. Väetist ostes jälgi pakendil olevaid numbreid - seal on tähed N (lämmastik), P (fosfor), K (kaalium) ja numbrid, mis näitavad nende ainete sisaldust lahuses. Hea, kui need numbrid oleksid suhteliselt võrdsed, vahel isegi kaaliumi rohkem kui lämmastikku. Näiteks: N10-P15-K10. Kui lämmastikku on palju, siis taim kasvab küll kiiresti, kuid õitsemine on nõrk ja taimel pole tugevust.

Toataimede õue viimisega ole ettevaatlik, sest paljud taimed ei talu otsest päikest - kui nad ka päikesepõletust ei saa, siis lehed muutuvad heledaks ja tuhmiks. Kindlasti võib rõdule tõsta loorberipuu, agaavi, kaktused.

Rõdud ja terrassid soovitan haljastada ikkagi suvelillede ja/või püsitaimedega (näiteks elupuud, mägimännid, enelad).

Kontoritaimed kannatavad kõige enam, kui inimene, kes tavaliselt nende eest hoolitseb, läheb puhkusele. Teised ei oska või pole neil lihtsalt aega taimedega tegeleda ja kuu aja pärast on kurb tõdeda, et osad taimed tuleb lihtsalt ära visata. Et seda ei juhtuks, võiks suveks osta taimede hooldusteenust.


On mõned nipid, mida kasutada, kui ajutiselt pole kedagi, kes taimi kastaks:

* Suured potid kasta hästi läbi, nii et taldrikule jääb vesi seisma - nii kannatab taimed paariks nädalaks julgelt üksi jätta. Väiksematel pottidel tuleks mullapind katta kiviklibu või kergkruusa kihiga, nii püsib niiskus potis kauem.

* Olen näinud poodides ka põnevat kastmisseadet - kastmisporgandit. See on ühendatud anumate põhimõttel toimiv kastmissüsteem. Kastmisseade tõmbab suuremast nõust vett voolikut pidi kastmisporgandisse, kust vesi aeglaselt läbi savist otsiku mulda imbub, mulla kuivus reguleerib vee hulka, mis potti nõrgub. Piisab ühest suuremast anumast ja igasse potti ühest otsikust ning taimed on kastetud ka pikema äraoleku korral.

Osale arutelus

 • Jane Pappel

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara