Å ampanja serveerimisest

Å ampanja- ja vahuveinipudeleid tuleb avada ettevaatlikult. Selleks tuleb jahutada Å?ampanja või vahuvein õige temperatuurini. Pärast korgi kinnitustraatide eemaldamist tuleb pudelit hoida veidi viltu ning kork lahti murda.Å ampanjat ei tohiks jahutada kiiresti sügavkülmikus, vaid seda on sobiv teha jää ja veega täidetud jahutis.Sobiva temperatuuri saavutab vahuvein 10-15 minutiga.Å ampanja ja vahuveinid avatakse vahetult enne pokaalidesse valamist.Å ampanjat ja vahuveini serveeritakse pikkadest, sirgete seinte ja ülevalt veidi kitsenevatest klaasidest. Sellises klaasis tuleb kõige paremini esile ülestõusvatest mullidest tekkiv sära.Klaasid peavad olema väga puhtad ja poleeritud. Halvasti pestud klaasid võivad lõhkuda vahuveini struktuuri.Å ampanjat ja vahuveini valatakse klaasi väga aeglaselt, et tekkiv vaht ei tõuseks üle ääre.Å ampanjaklaasi sobib täita peaaegu servani. Tekkiva vahu tõttu tuleb seda teha kahes jaos.Å ampanjapokaale hoitakse jalast. Pokaali pihus hoidmine pole mitte ainult inetu, vaid muudab käest eralduva soojuse tõttu oluliselt Å›ampanja maitse- ja lõhnaomadusi.

Allikas:

Äripäev

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

V nagu vesi ja vaba aeg – V Spaa- ja Konverentsihotellis

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara