Å ampanja serveerimisest

Å ampanja- ja vahuveinipudeleid tuleb avada ettevaatlikult. Selleks tuleb jahutada Å?ampanja või vahuvein õige temperatuurini. Pärast korgi kinnitustraatide eemaldamist tuleb pudelit hoida veidi viltu ning kork lahti murda.Å ampanjat ei tohiks jahutada kiiresti sügavkülmikus, vaid seda on sobiv teha jää ja veega täidetud jahutis.Sobiva temperatuuri saavutab vahuvein 10-15 minutiga.Å ampanja ja vahuveinid avatakse vahetult enne pokaalidesse valamist.Å ampanjat ja vahuveini serveeritakse pikkadest, sirgete seinte ja ülevalt veidi kitsenevatest klaasidest. Sellises klaasis tuleb kõige paremini esile ülestõusvatest mullidest tekkiv sära.Klaasid peavad olema väga puhtad ja poleeritud. Halvasti pestud klaasid võivad lõhkuda vahuveini struktuuri.Å ampanjat ja vahuveini valatakse klaasi väga aeglaselt, et tekkiv vaht ei tõuseks üle ääre.Å ampanjaklaasi sobib täita peaaegu servani. Tekkiva vahu tõttu tuleb seda teha kahes jaos.Å ampanjapokaale hoitakse jalast. Pokaali pihus hoidmine pole mitte ainult inetu, vaid muudab käest eralduva soojuse tõttu oluliselt Å›ampanja maitse- ja lõhnaomadusi.

Allikas:

Äripäev

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara