Å ampanja serveerimisest

Å ampanja- ja vahuveinipudeleid tuleb avada ettevaatlikult. Selleks tuleb jahutada Å?ampanja või vahuvein õige temperatuurini. Pärast korgi kinnitustraatide eemaldamist tuleb pudelit hoida veidi viltu ning kork lahti murda.Å ampanjat ei tohiks jahutada kiiresti sügavkülmikus, vaid seda on sobiv teha jää ja veega täidetud jahutis.Sobiva temperatuuri saavutab vahuvein 10-15 minutiga.Å ampanja ja vahuveinid avatakse vahetult enne pokaalidesse valamist.Å ampanjat ja vahuveini serveeritakse pikkadest, sirgete seinte ja ülevalt veidi kitsenevatest klaasidest. Sellises klaasis tuleb kõige paremini esile ülestõusvatest mullidest tekkiv sära.Klaasid peavad olema väga puhtad ja poleeritud. Halvasti pestud klaasid võivad lõhkuda vahuveini struktuuri.Å ampanjat ja vahuveini valatakse klaasi väga aeglaselt, et tekkiv vaht ei tõuseks üle ääre.Å ampanjaklaasi sobib täita peaaegu servani. Tekkiva vahu tõttu tuleb seda teha kahes jaos.Å ampanjapokaale hoitakse jalast. Pokaali pihus hoidmine pole mitte ainult inetu, vaid muudab käest eralduva soojuse tõttu oluliselt Å›ampanja maitse- ja lõhnaomadusi.

Allikas:

Äripäev

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine