Libedad välistrepid - talvine nuhtlus

Libedad trepid on igal talvel kaupluste, teenindusasutuste, tootmishoonete ja büroode nuhtlus. Kas ja kuidas treppide libedust vältida annab?

Lahendus 1

Kasutage treppidel õiget keraamilist plaati. Kui tootja nägi ette teie treppe katva plaadi hoopis seintele, siis pole mingi ime, et teie trepid näevad välja nagu liuväljad. Sellised trepid ja põrandad jäävad ükskõik millistele abinõudele vaatamata libedaks ning võite selili lennata nii talvel kui suvel. Ehkki keraamilisi seina- ja põrandaplaate müüakse Eestis juba aastaid, kipub seinale mõeldud plaat ikka sattuma maha: keraamiline plaat seinale on hulga odavam kui sama välimusega spetsiaalne plaat põrandale.

Lahendus 2

Kui teie trepimaterjal võimaldab, kasutage sellel jämedakoelist pinnatöötlust - mitte mingil juhul ärge lubage servast servani läikima poleeritud pinda. Sile pind on alati libe, kui siledal trepimademel jookseb aga kasvõi 3-4 cm laiune kareda töötlusega triip, siis leiab jalg astudes tuge. Trepiservadel võib libisemise takistuseks olla ka spetsiaalne kummimaterjal või metallkant.

Lahendus 3

Valmistage trepp täies ulatuses materjalist, millel jalg ei libise. Näiteks on väga libe materjal rihvelplekk, mida on tööstuslikel objektidel aastaid kasutatud. Lihtsaid, ohutuid ning samas odavaid metalltreppe saab teha Eestis toodetavast Lavintoni lehtvõrgust või Rautaruuki Eesti poolt maaletoodud lehtvõrkudest. Poorsed ja karedad materjalid on ka betoon ning betoonkivi.Eksklusiivsed trepid sobib katta looduslike kivimaterjalidega: kohaliku paekivi, graniidi või lõhestatud flammetiga. Hinna ning vastupidavuse suhe soosib siinkohal Skandinaavia päritolu ning vulkaanilise tekkega tumehalli flammetit, mida toob Eestisse Oü Kivi Projekt. Tuleb aga arvestada, et kallid trepimaterjalid ei kannata jää raiumist, nende alla tuleb tingimata paigaldada küttekaabel.

Lahendus 4

Paigaldades trepi alla küttekaabli, hoiab see piisavat temperatuuri, et trepile langenud vihm ja lumi kaovad, majaesine ja trepp püsivad kuivadena. Devi küttekaableid võib leida enamikes suuremates ehitusmaterjalide kauplustes ja nende paigaldamisega saab hakkama iga töömees. Küttekaablite ühendamiseks elektrivõrku tuleb tellida elektrik.

Lahendus 5

Kui te peate mugavat küttekaablit liigseks luksuseks või puudub võimalus seda paigaldada, hooldage oma treppi järjepidevalt: laske see iga päev lumest puhtaks lükata ning liivatada. Võimaluse korral eelistage tavalisele liivale graniitliiva, sest see ei kao nii kergesti lume sisse. Graniitliiv ei kandu ka nii lihtsalt ruumidesse, sest selle terad on kümneid ja sadu kordi suuremad kui tavalised liivaterad. Graniitliiva toodab ja müüb Rudus Eesti AS, väikesemahulisi liivapakendeid saab osta bensiinijaamadest.

Lahendus 6

Ruumide rentimisel nõudke maja haldajalt treppide korrashoidu ning ohutust. Kui miski ei suuda maja haldajat muretsema panna, siis nõudke kahju treppidel juhtunud õnnetustest sisse kohtus. Kahju saate mitte ainult siis, kui teie töötaja muutub mõneks ajaks töövõimetuks, vaid ka siis, kui mõni teie klient trepil libastub ja otsustab edaspidi rohkem teie juurde mitte tulla.

Osale arutelus

 • Anne Oja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine