Lõhenevad küüned

Mõnel inimesel murduvad või lõhenevad küüned kergesti. Mõnikord küünte servad on ebaühtlased, nagu ära näritud.

Mis on selle põhjus? Kõigepealt selgitatakse, kas ei ole tegemist küünte seenhaigusega. Vaatamata selle haiguse olemasolule ei pruugi esimene küünte uuring seente suhtes olla positiivne.

Küünte lõhenemine võib olla tingitud vitamiinide vähesusest (eriti A- ja F-vitamiinid).

Põhjuseks võib olla ka mõni üldhaigus (nt kilpnäärme haigestumine). Muide kilpnäärme alatalitluse korral on ka nahk kuiv. Sel puhul on vajalik eelkõige seda haigust ravida.

Kahjustavalt mõjuvad küüntele alused ja happed, sagedane tarbeesemete käsitsi pesemine sünteetiliste pesemisainete abil, tööd, mis määrivad nahka ja küüsi. Võib esineda ka traumaatilisi vigastusi. On märgatud, et kääridega sageli lõigatud küüned murduvad sagedamini kui viiliga viilitud.

Kuidas küüsi hooldada? Küüsi on soovitav süstemaatiliselt õlitada. Aeg-ajalt tuleb küünte ümbrust ja küüsi hõõruda mõne rasvasema vitamiinkreemiga.

Ravi määrab arst.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara