Firma dokumentatsioon annab ülevaate firma mainest

 

"Wordi käsiraamat muudab sekretäride elu oluliselt lihtsamaks," ütleb reklaamiagentuuri Brand Sellers DDB disainer Piia Põldmaa. Mitmeid aastaid erinevate firmade korporatiivset identiteeti kujundanud Põldmaa väidab, et professionaali tehtud arved, blanketid ja faksipäised ei kompenseeri sekretäri kirjutatud loetamatut teksti. Ei kasutata näiteks taandridu, tühje ridasid lõikude vahel, tabulaatorit, stiile.

Teiseks kardavad Eesti firmad olla konkurentidest erinevad ning võtavad kirjanduses või veebis väljapakutud blanketinäidiseid absoluutse tõena. Kindel on, et standardlahendus ei taga isikupära, mille määravad paber, trükikvaliteet, kujundus ning info paigutus. Firma olemus ja dokumentatsioon peavad omavahel sobima: kui näiteks advokaadibürool sobib tavaline paber asendada eksklusiivse ja kalliga, siis odava väljamüügiga tegeleval firmal mitte.

Wordi standardpaketiga tuleb kaasa 12 tasuta kirjatüüpi, nendest 8 pole Põldmaa sõnul ettevõtte dokumentatsioonis kasutamiskõlblikud. "Tihti arvatakse, et vajaliku fondi saab agentuurist kaasa, ent kirjatüübid on nagu tasuline tarkvara," räägib Põldmaa. Imidzhiga sobiv kirjatüüp tuleb eraldi osta ning installeerida kõikidesse ettevõtte arvutitesse. Kirjatüübi keskmine hind on 80-90 USD.

Baltikumis tegutseval ettevõttel on kasulik valida selline pakett, mis võimaldab dokumente vormistada ühe ja sama kirjatüübiga nii eesti, läti, leedu kui ka vene keeles. "Kui inimene saab kaks paberit ühest ja samast ettevõttest, peab ta aru saama, et tegu on ikka ühe ja sama firmaga," kommenteerib Põldmaa.

Vihjed visiitkaardi kujundamiseks:

 • Valige lihtne kirjatüüp
 • Kasutage kirja kõrgusega 10 punkti ja reavahet 12-13 punkti
 • Nime võite teha kõrgusega 14 punkti
 • Vältige suurtähtedes teksti, sest see pole loetav
 • Paigutage osa infost kaardi tagaküljele
 • Olge kujunduselementide kasutamisel lakooniline
 • Osale arutelus

  • Piret Birk

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

  Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

  Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

  Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

  Küsitlus

  Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
   28%
   28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
   17%
   17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
   10%
   10%
  • Suvepäevi ei peeta
   45%
   45%

  Valdkonna tööpakkumised

  ÄRIPÄEV AS otsib ASSISTENTI

  Äripäev AS

  28. september 2018

  Teabevara