Firma dokumentatsioon annab ülevaate firma mainest

 

"Wordi käsiraamat muudab sekretäride elu oluliselt lihtsamaks," ütleb reklaamiagentuuri Brand Sellers DDB disainer Piia Põldmaa. Mitmeid aastaid erinevate firmade korporatiivset identiteeti kujundanud Põldmaa väidab, et professionaali tehtud arved, blanketid ja faksipäised ei kompenseeri sekretäri kirjutatud loetamatut teksti. Ei kasutata näiteks taandridu, tühje ridasid lõikude vahel, tabulaatorit, stiile.

Teiseks kardavad Eesti firmad olla konkurentidest erinevad ning võtavad kirjanduses või veebis väljapakutud blanketinäidiseid absoluutse tõena. Kindel on, et standardlahendus ei taga isikupära, mille määravad paber, trükikvaliteet, kujundus ning info paigutus. Firma olemus ja dokumentatsioon peavad omavahel sobima: kui näiteks advokaadibürool sobib tavaline paber asendada eksklusiivse ja kalliga, siis odava väljamüügiga tegeleval firmal mitte.

Wordi standardpaketiga tuleb kaasa 12 tasuta kirjatüüpi, nendest 8 pole Põldmaa sõnul ettevõtte dokumentatsioonis kasutamiskõlblikud. "Tihti arvatakse, et vajaliku fondi saab agentuurist kaasa, ent kirjatüübid on nagu tasuline tarkvara," räägib Põldmaa. Imidzhiga sobiv kirjatüüp tuleb eraldi osta ning installeerida kõikidesse ettevõtte arvutitesse. Kirjatüübi keskmine hind on 80-90 USD.

Baltikumis tegutseval ettevõttel on kasulik valida selline pakett, mis võimaldab dokumente vormistada ühe ja sama kirjatüübiga nii eesti, läti, leedu kui ka vene keeles. "Kui inimene saab kaks paberit ühest ja samast ettevõttest, peab ta aru saama, et tegu on ikka ühe ja sama firmaga," kommenteerib Põldmaa.

Vihjed visiitkaardi kujundamiseks:

 • Valige lihtne kirjatüüp
 • Kasutage kirja kõrgusega 10 punkti ja reavahet 12-13 punkti
 • Nime võite teha kõrgusega 14 punkti
 • Vältige suurtähtedes teksti, sest see pole loetav
 • Paigutage osa infost kaardi tagaküljele
 • Olge kujunduselementide kasutamisel lakooniline
 • Osale arutelus

  • Piret Birk

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

  Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

  V nagu vesi ja vaba aeg

  V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

  Küsitlus

  Valdkonna tööpakkumised

  Uudised

  Teabevara