Kui tihti muuta tööruumide sisekujundust?

Räägitakse, et naistele meeldivat iga päev mööblit ümber tõsta. Kas just täpselt nii on ja kui on, siis pole raske oletada, miks sellised põhjalikud muudatused meestele ei meeldi. Suuremate ümberkujundustega kaasnevad alati rahalised kulutused, milleks teisendatakse ärimaailmas ka ideede elluviimiseks kulunud aeg.

Tööruumide miinimum-sisekujundus lähtub eeskätt ettevõttes toimuvast tööprotsessist. Kaitsmaks töötajate tervist ja loomaks tööks sobivaid tingimusi, näitab planeerijale teed seadusetäht. Selle valguses on Eesti ettevõtetel veel palju ära teha. Muudatused sisustuses, mis töötingimusi parandavad, ei jookse mööda külgi maha, ükskõik kui tihti need ette võetakse. Paraku on muudatuse olulisus ja toimivus enamasti võrdelises seoses selle maksumusega: mida kasulikum lahendus, seda kallim.

Kontori väljanägemine muutub tundmatuseni - ja see ei võta mingit raha - kui töötajatelt nõutakse, et nad hoiaksid oma töölauad korras. Läbisegi hunnikus olevad dokumendid, ajalehed, raamatud ja pesemata kohvitassid jätavad klientidele ebameeldiva mulje isegi koos elegantse tehnika ning mööbliga.

Tööruumide ilmet võib muuta aga ka järgmiselt:

* Korraldada fuajees või klienditsoonis näitusi, vastavat teenust pakuvad mitmed kunstigaleriid * Deponeerida kunstiteoseid, sest just nii saab neid täiendava kuluta aegajalt välja vahetada * Värvida kulunud mööbel üle või katta pehme mööbel uue tekstiilmaterjaliga * Kasutada meeleolu loomiseks lilleseadeid * Rentida oluliste sündmuste tähistamiseks potililli ja -taimi * Muretseda erinevat tarbekeraamikat - vaase, puuviljaaluseid, suhkru- ja tuhatoose * Vahetada ühekordsed valged toidunõud värviliste vastu * üllatada töötajaid teist värvi tualettpaberi või mustriliste salvrättidega

Osale arutelus

 • Anne Oja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Teabevara