Kolm võtit tasakaalu saavutamiseks elus

Kõik, kes on püüdnud saavutada tasakaalu oma töö-, isikliku ja perekonnaelu vahel, teavad, kui raske on saavutada seda, et kõik oleks täiuslik. Kui sul on vastutusrikas töö ja sa püüad elada ka elu väljaspool tööd (mida iga inimene peaks kindlasti püüdma), tead kindlasti, et kohutavalt raske on üheaegselt pidada kinni tähtaegadest töö juures, kohtuda sõpradega, käia poes, autoteeninduses, koeraga loomaarsti juures või leida lihtsalt vaba aega lemmikraamatu lugemiseks.

Kui sul on pere, siis vajavad teenitult tähelepanu ja armastust nii abikaasa kui ka lapsed ja sa tahad ka nende jaoks palju aega leida.

Väsitav on ainuüksi mõelda kõige tegemist vajava peale ja see on ka üks põhjustest, miks enamik inimesi lausa võitleb, et viia tasakaalu kõik eluvajadused.

Esimene võti tasakaalu saavutamiseks elus on teada kindlalt, kus ma praegu asun. Teine võti on kindel teadmine - kuhu ma tahan välja jõuda. Kolmas võti on otsustamine - millised eluvaldkonnad on minu prioriteedid ja proportsionaalselt selle otsusega keskendada aega ja energiat nendele valdkondadele.

"Keskendada aega ja energiat"? on sama mis "ma sean eesmärke konkreetsetes eluvaldkondades"?. Nii et on väga oluline teha mõned otsused oma prioriteetide või eesmärkide osas.

Küsi endalt - millise eluvaldkonna tasakaaluga oled kõige vähem rahul. Milline või millised eluvaldkonnad põhjustavad ülemäärast stressi? Kui oled suutnud juba otsustada, millisesse eluvaldkonda koondada oma energiat, suurenevad oluliselt ka võimalused elada tasakaalustatud elu. Jah muidugi, sa võid öelda: "Kus kohast peaksin ma võtma aega arendada neid eluvaldkondi. Kõige selle töise ja koduse segaduse ning ülemuse, abikaasa, laste ja sõprade kõrvalt? No ei leia! Ma olen liiga hõivatud!"?

Tasakaalu leidmine elus ja eelkõige eesmärkide püstitamine ja nende järgimine on raske töö. Aga tasu selle töö eest on märkimisväärne ja ta on kiire tulema. Seega - asu oma eesmärke püstitama.

Lõpetuseks soovitan teha ühe harjutuse. Võta üks tühi paberileht ja kirjuta sinna kolm peamist eluvaldkonda: tööalane, isiklik ja perekondlik. Nüüd mõtle välja ja kirjuta iga alajaotuse alla oma otsused - mida saad teha, et arendada neid eluvaldkondi. Need on tegelikult sinu võimalused. Nüüd tee mõned valikud ehk vali, milliseid asju pead olulisemaks ja kirjuta nende taha - mida ja millal tuleb teha, et need võimalused saaksid tegelikkuseks. Ja muidugi - ära unusta endale eesmärki püstitada ja plaane regulaarselt järgida.

Saavuta tasakaal oma eluvaldkondade vahel!

3 võtit, kuidas seda teha:- määratle, kus ma praegu asun- kujutle, kuhu tahan välja jõuda- otsusta, mis on minu prioriteedid ning keskenda oma aega ja energiat proportsionaalselt selle otsusega

Osale arutelus

 • Krish Dhanam

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Tallinna Õpetajate Maja – väärikas peo ja koolituskoht vanalinna südames

Tallinna Õpetajate Maja on raekoja platsi ääres asuv kolmest majast koosnev kompleks, kus on võimalik korraldada pidusid, konverentse, koolitusi, vastuvõtte, kontserte ja palju muud.

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine