Kuidas saavutada rohkem?

Kõik inimesed on unikaalsed ja erinevad omal moel. Suurim unikaalsus peitub meie mõtlemise erinevuses. Me võiksime saavutada palju rohkem, nii töö- kui eraelus, kui oskaksime näha oma suurepäraseid omadusi ja võimeid. Teisisõnu, me võiksime oma elu ise korraldada suurepäraseks.

Mis meid takistab? Miks mõned inimesed on teistest edukamad ja õnnelikumad? Mida saab inimene teha selleks, et parandada oma elukvaliteeti?

Levinud on arvamus, et edasijõudmiseks peab inimesel olema rida sünnipäraseid eeldusi. Sugugi mitte, edukus ei sõltu ainult sellest, ehkki see võib tulla kasuks. Küll aga sõltub edukus sellest, kuidas me mõtleme.

Lihtsalt väljendudes, nii nagu sa mõtled Sinu elu kulgebki. Mõtled lootusrikkalt ja positiivselt, siis läheb nii, kui aga polemiseerid pidevalt ebaõnnestumise üle, siis see Sind lõpuks tababki.

25 aasta vältel inimeste edukuse põhjusi uurinud psühholoog Brian Tracy arvates peab iga inimene olema kooskõlas mõistuseseadustega. Need seitse tegurit on ootuspärase elu kujundamisel olulisteks teada ja mõtiskleda:


Juhtimise ja kontrolliseadus -
Inimene tahab oma elu kontrollida, olla elu peremees. Kui kontrolli-kese peitub inimese sees, on ta õnnelikum ja teadlikum. Kui kontroll tuleb aga väljast, viib see pikapeale meelerahu, sest siis ei sõltu miski meist. Selleks, et olla oma elu võtmeisik, tuleks kontrolli alla võtta oma mõtted.

Juhuse seadus
- Paljud inimesed elavad printsiibil, olla õigel ajal õiges kohas - seega juhuslikult. Nad triivivad elumerel nagu tüürita laevad. Edu tagamisel, tuleb vältida liigset juhuslikkust.

Põhjuse ja tagajärje seadus
- Kõigel siin maailmas on oma põhjus. Ebaõnnestumine ja edukus ei ole kaugeltki juhuslikud. Mõtted on alati aluseks (põhjuseks) ja olukorrad on tagajärjeks. Tuleks muuta mõtteid, et muuta olukordi.

Uskumuste seadus
- Inimene võtab vastu vaid seda infot, mida usub. Kui usud, et suudad, siis suudad, kui usud, et mitte, siis on Sul ka õigus. Tihti me ei näe oma võimalusi, vaid oleme kindlaid, et neid ei ole. See on nagu elevandiga, kes on kaua köie otsas olnud ja vaid ümber ühe teiba ringi tatsanud. Kui nüüd elevant vabastada, käib ta endiselt ümber vaia, sest ta ei usu endal olevat rohkem võimalusi. Valed uskumused on need, mis meid ahistavad: ma ei oska müüa, avalikult esineda, oma aega planeerida jne. Kui muudaksime oma uskumusi, looksime pinnase õnnestumisteks.

Ootuste seadus

- Inimene on niisugune nagu ta oma südames usub end olevat ja saab seda, mida ootab saavat. Ootustest kujunevad iserealiseeruvad tunded. Kui oodatakse lootusrikkalt midagi head, siis ka läheb hästi ning kui oodata halba, järgneb tõenäoliselt halb. Seega, oota alati parimat. Kohe pärast ärkamist korda endale - täna juhtub mul midagi meeldivat, täna juhtub mul midagi meeldivat. Loodusseaduste kohaselt nii lähebki.


Külgetõmbe seadus
- Inimene on elav magnet, tõmmates ligi inimesi ja olukordi, mis on kooskõlas tema peamiste põhimõtetega. Mõtted on üks energiavorm. Inimene tõmbab enda poole just seda, millele ta järjekindlalt mõtleb, seega tuleb mõelda sellele, mida soovitakse, mitte sellele, mida ei soovita.

Vastavuse seadus
- Koor vastab reeglina sisule. Et muuta maailma enda ümber, tuleks muuta oma sisemaailma. Kui tahetakse olla edukam ja saavutada rohkem, tuleb oma sisemaailmaga tööd teha. Parimaks peegelduseks isiksuse kvaliteedist on tema inimsuhted, kui need on korras, on tagatud ka meelerahu.

Enamus inimesi tegutseb tugevalt alla oma võimete. Minakäsitlus ehk hinnang endale on madal, mis mõjutab otseselt ka edukust. Nagu on öelnud filosoof

Oliver W D
: "
Keskmise inimese tragöödia on see, et ta viib oma muusika endaga hauda kaasa"?.

Selleks, et saavutada rohkem, tuleks lapsepõlvest juurdunud stamp-uskumusi ja hoiakuid muuta. Eelkõige tõsta oma minakäsitlust kõiges, mis muutmist vajab: kujutle, et oled töökam, rikkam, tervem, andekam, lugupeetum jne. Kuivõrd Sa endale meeldid, kui kõrge on sinu eneseväärikus, määrab ära ka Sinu teovõime ja edukuse. Nii hakkadki tõmbama enda poole olukordi, inimesi ja võimalusi, mis on kooskõlas Sinu mõtetega ning sillutavad tee saavutuslikuma tuleviku poole.

Osale arutelus

 • Tiina Saar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara