Tööpäeva ajakava planeerimine aitab hoiduda stressist

Analoogiliselt ees ootava nädalaga on ka järgmise tööpäeva arukaks kasutamiseks vajalik ajakava või -plaan. Stressi juhtimise seisukohalt on kõige parem, kui planeerid järgmist tööpäeva eelmise päeva lõpul ja pärast seda lülitad end kuni uue tööpäeva alguseni töömõtetest välja. Juhul, kui selline planeerimine pole võimalik, pühenda oma päeva planeerimisele osa töölemineku ajast või 15 minutit tööpäeva algusest. Kui ka need variandid sulle ei sobi, tuleb sul 15 -20 minutit enne tööpäeva algust kohale tulla. Nii jõuad ka töövahendid valmis seada ja oma välimuse üle kontrollida enne tööpäeva tegelikku algust.Päevaplaani koostades reasta kõik vajalikud tegevused tähtsuse järjekorras (esimesel kohal mahukad tööd, mis on tingimata vaja ära teha, seejärel väiksemad tööd, mis on samuti vaja ära teha, siis tööd, mille võiksid teha ise või anda üle kellelegi teisele, ja tööd, mida oleks hea alustada juba homme, kuigi tähtpäevani on veel aega, jne.)Ära koorma oma päevaplaani üle. Jäta kahe ülesande vahele väike varuaeg, nn puhver. Lisa sellesse nimekirja ka 1-2 antud päeval olulist tegevust oma töövälises elus.Proovi kinni pidada 15-15 reeglist: tegele järgmise tööpäeva planeerimisega kuni 15 minutit ja võta nimekirja kuni 15 ülesannet.


3 soovitust tööpäeva ajakava planeerimisel:

* Plaani tehes ja seda ellu viies arvesta oma ööpäevase energiataseme kõikumisi. Ära paiguta kõige tähtsamaid ülesandeid oma energia madalseisu või sagedaste katkestamiste perioodidele. * Seisa vastu kiusatusele tegelda vähetähtsate asjadega enne tõsiseid ja olulisi, eriti hoidu sellest oma päevase energia kõrgajal.

* Proovi alustada oma päeva mõne edasilükatud ja ebameeldiva toiminguga (äraütleva kirja koostamine, tööjutt "raske" kolleegiga vms.) Sellise sammu tegemine tõstab su enesetunnet ja loob eneseusku päeva järgnevaks osaks.

Juhul kui osa plaanist jääb täitmata, kanna vastavad tegevuspunktid üle järgmise päeva plaani, ja seda niikaua, kuni nad saavad tehtud. Kui aga loetelu punktid kanduvad pidevalt üle järgmisse päeva või nädalasse, siis tuleb analüüsida, miks planeerimine ei toimi.

* Kas oled nende ülesannete tegemiseks planeerinud liiga lühikesed ajalõigud? * Kas töövahendid veavad sind alt? * Kas vajad sekkumist ja abi oma juhilt või mõnelt spetsialistilt? * Kas keegi/miski katkestab su tegevust või hajutab tähelepanu?

* Äkki pole sa ise olnud piisavalt distsiplineeritud?

Ajakavast kinnipidamisel ja enesedistsipliinil on peale selle, et nii saad tööd tehes oma stressireaktsioonid madalatena hoida, mõju ka sinu kaastöötajatele: nad õpivad sinu ajaliste nõudmistega arvestama ja kohanevad nendega. Kokkuvõttes on loota isegi kogu osakonna ajakasutuse muutumist täpsuse ja ökonoomia suunas!

Osale arutelus

 • Ann Seilenthal

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirja tellimine