Kuidas vältida ebameeldivate tööde edasilükkamist

Me teame peaaegu alati, mida me tegema peaksime. Raskem on selle ära tegemine.

Tööd, mida sa teed võib jagada kahte ossa: töödeks, mille tegemine on lõbus ja töödeks, mille tegemine seda ei ole. ülesanded, millega tegelemine on mõnus, saavad tavaliselt üsna kiiresti tehtud, mõnikord isegi varem kui vaja. Asjad, mille tegemine ei ole nii meeldiv, saavad aga sageli viimase piirini edasi lükatud - mõnikord isegi lõpmatuseni. Kuidas edasilükkamise vastu võidelda?

* Tee kõige ebameeldivam esimesena

Alusta tööpäeva sellise asja tegemisega, mida sa emotsionaalselt kõige vähem tahaksid - alusta nö basseini sügavamast otsast. Sellega asetad kõige vähem nauditavad tegevused ajale, kus oled kõige energilisem. Ära kunagi jäta ebameeldivaid tegevusi päeva lõppu, kuna siis on lihtne öelda: "Tundub, et seda jõuan ma homme ka teha."? Näiteks, tehes telefonikõnesid, pane kõnede nimekirjas esikohale just see klient, kellele sa heameelega üldse ei helistaks. Seejärel premeeri ennast jätkates töökohustuste huvitavama poolega.

* Sõlmi vastama panevaid kokkuleppeid

Leia endale parter, kas mõni kolleeg või sõber, kellel on samuti harjumus asju edasi lükata. Igal hommikul helistab üks teisele. Mõlemad peavad nimetama vähemalt ühe tegevuse, mida ta sellel päeval tegema peab, kuid üldse teha ei tahaks. Enne päeva lõppu, peavad mõlemad üksteisele tehtud ülesandest raporteerima. Kokkuleppemängu tuleks jätkata seni, kuni mõlemad on harjumusest ebameeldivaid tegevusi edasi lükata lahti saanud.

* Järgi 24 tunni reeglit

ürita iga uut ülesannet, nagu näiteks kliendile helistamist, pakkumise koostamist, e-kirja kirjutamist vms alates sellest teada saamisest 24 tunni jooksul vähemalt ühe sammu võrra edasi arendada (olenemata tegelikust tähtajast). Veel parem - kui ülejäänud ajaplaan vähegi lubab, tee iga uue asjaga midagi ära juba samal hetkel, kui sa selle olemasolust teada saad. See ei lase asjadel kuhjuda ega luba neil suureks ja hirmuäratavaks paisuda.

* Visualiseeri tulemust

Ära mõtle sellele, kui väga sa ebameeldivaga just praegu tegeleda ei tahaks. Keskendu hoopis sellele, kui hästi sa ennast tunneksid, kui see juba tehtud oleks. Mida realistlikumalt oskad seda ette kujutada, seda kiiremini tahad ülesande kallale asuda.

* "Reklaami"? oma tähtaegu

Räägi teistele oma ebameeldivate ülesannetega tegelema asumise algus- ja lõpptähtaegadest ehk sõlmi avalikke kokkuleppeid. Kui mängu tulevad peale sinu ka teised inimesed, väheneb oluliselt tõenäosus, et sa tähtaegadest ei hooli, kuna sa ei taha teiste silmis "kaotajaks"? jääda. Näiteks, müügitööd tehes, teata oma müügijuhile igal hommikul, mitu kõnet sa kavatsed teha.

* Tükelda ja valluta

Jaga just raskemad ja keerulisemad ülesanded osadeks. Tööta korraga ühe osaga.

* Küsi selgitusi Jätkuvalt ülesannete lahendamise edasi lükkamise põhjuseks võib olla ka info puudus. Küsi endalt, kas sul on vaja lisaselgitusi ülesande tausta või eesmärkide kohta? Kui jah, siis küsi seda kohe.

* Astu vastu oma hirmudele

üks edasilükkamise põhjus võib-olla lihtsalt hirm eesoleva tegevuse suhtes. Kuigi täiskasvanud ei tunne nii vägevat hirmu, et nad väriseksid paberihunnikute ees nagu multifilmikangelased, on ka lihtsa ebamugavustunde puhul tihtipeale tegemist alateadliku hirmuga. Näiteks võib sul puududa soov helistada kliendile, kelle tellimusega on mingi probleem või kellele sa unustasid õigel ajal helistada. Sellisel juhul läheb ebamugavustunne (loe: hirm) iga päevaga suuremaks. Hirmu põhjus võib olla lihtsalt ka keeruline, suur või raske klient. Tea, et iga kord oma hirmule vastu astudes ja emotsioonidele risti vastupidi käitudes, tugevdad sa oma iseloomu. Tehes seda, mida kardad, su hirm kaob.

* Asu asja kallale

Lõpeta arvuti taga istumine

Osale arutelus

 • Urmas Purde

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Teabevara