Sügislill Erika

Sel aastal on meie sügis helde - kõik on veel oktoobriski roheline ja suvelilled rõdukastides õitsevad. Kuid sedasi need asjad ju ei jää - tuul ja esimesed külmad räsivad potililled ära ja midagi oleks siiski vaja, et kaunistada tühjaksjäänud kaste, vaase.

Sobivaks lahenduseks oleks istutada kanarbik - seda on valgeid, punaseid ja isegi valge-punase kirjusid taimi. Taim Erika on sõna otseses mõttes sügislill, tema on kaunis ainult sügisel, kevadeks rärsib tuul ta ära ja meie külma ta ei talu. Taim külmub potti ära, kuid säilitab oma värvi kuni kevadeni. Vahel säilivad kuivanud punased õied kuni aprillini siis võib nad ära visata ja asemele istutada võõrasemad.

Et veidi neid tuule eest kaitsta võiks potti torgata kadaka või männi oksi, need on kenad rohelised talv läbi ja kogu puna-roheline pott mõjub pidulikuna talv läbi. Jõulude ajal võib ju midagi jõulumeeleolu loomiseks juurde lisada. Erika hooldamine on lihtne, taime ei tohi ainult läbi kuivatada. Kasta pott korralikult läbi paar korda nädalas ja sedasi hooldada kuni külmadeni. Potis võib kasvatada ka mõnda okaspuud, kuid arvastama peab, et pott külmub krõbeda külmaga läbi ja elus taim saab kahjustada. Proovida võib kadakat ja mägimändi - need on vastupidavad ja leplikud okaspuud.

Külmale talvele peab vastu ka viltleht, neid ei tasu koos suvelilledega ära visata, järgmine suvi kasvatavad nad oma hõbedase lehepahmaka suuremaks.

Edukat katsetamist ja ärgem jätkem oma uhkeid potte nukralt tühjana konutama!

Osale arutelus

 • Jane Pappel

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara