Taimed, talveaiad ja vesi büroos

Leidub väga huvitavaid ja omapäraseid büroomaju ja kontorikorruseid, need on firmad kuhu sisse astudes satud justkui troopilisse talveaeda - mis mõjuks veel värskendavamalt keset argist tööpäeva?!

Vahel on selline talveaed juba arhitekti poolt majja sisse projekteeritud, vahel tahavad firmaomanikud kontori valmides kuhugi rohelist ala tektitada.

Talveaia kujundamine on küllalt töömahukas ja täpset planeeringut nõudev. Tuleb ju valida taimed, mis omavahel sobiksid nii lehekuju kui kasvutingimuste poolest. Kuid tulemus on vaeva väärt ja rõõmustab nii oma töötajaid kui külalisi.

Talveaeda võib kujundada mitut moodi:

1. Taimed on istutatud huvitavatesse pottidesse ja potid paigutatud sobilike rühmadena.2. Kasutada looduslikke kive madala müüritisena, selle taha paigutada taimed, tekitades eri kõrgusega ja lehevärviga tiheda taimestiku.3. Kasutada plastikbasseini veesilmana, selle ümber koondada taimed.

Vesi mõjub büroos eriti värskendavalt ja huvitavalt!

Tänapäeval on saada erikujulisi väikeseid basseine ja veekaskaade.

Taimed talveaias - neid kipub olema palju ja nende hooldus on aeganõudev, kuid tulemus on vaeva väärt!

Igal kevadel tuleb kõik taimed üle vaadata, korrastada, puhastada, midagi tuleb asendada jne.

Basseinide korrastus - toatemperatuuril läheb seisev vesi halvaks, seega peab olema vees pump koos väikese purskkaevuga, samuti kasutada vee selgendajat (müügil basseinitehnika kauplustes). Efektselt mõjuvad väikesed veealused valgustid.

Basseinides saab edukalt kasvatada akvaariumi taimi. Neid on müügil suuremates zoo-kauplustes, valik on suur ja sobivad taimed aitab valida müüja.

Proovi kasvatada papüürust e vesipalmi või vesiroosi.

Taimedele tuleb teha "pesa"? kus on nendele vajalik kasvumuld ja lisaraskus, et taimejuured veepinnale ei tõuseks.

Papüürusele piisab ka väga madalast veest, peaasi et taim koos potiga vees seisaks, mida suurem on veepind seda niiskem on õhk ja taim tunneb end suurepäraselt, huvitav on kasvatada erinevaid sorte ühes grupis.

Vesiroosile oleks sobivaim veesügavus 40cm, korv koos juurtega tuleb kinnitada põhja, mullasegu peab olema rammus ja savikas, vette segada natuke väetiselahust, piisavalt valgust ja vesiroos kasvabki bürooruumides!Ta on väga leplik ja väike purskkaev teda ei häiri. Vesiroos paljuneb kiiresti ja kuna ta toatingimustes ei puhka, siis tuleb kord aastas teda kõvasti kärpida.

Hübriidse vesiroosisordi saab osta istikuäridest.

Küllalt uus ja põnev lisand taimede vahele on

ÕHUNIISUTAJA- DIFFUUSER.
See töötab mehaanilise veeauru tekitamise põhimõttel. Lihtsalt lahti seletatades toimub see järgmiselt: vooluvõrku lülitades hakkab diffuuseris ultraheli suruma vett läbi poorse keraamilise membraani, mille tagajärjel pihustatakse vesi väga väikeste osadena õhku. Diffuuseri tööks on vajalik elekter ning teatud kogus vett, mis kataks diffuuseri vähemalt 2 cm. Õhuniisutaja udu aitab efektsemaks muuta veealune valgusti, läheduses saab kasvatada niiskust armastavaid toataimi, mis tavalistes toatingimustes muutuvad ruttu koledaks.

Miks mitte muuta oma töökeskkond põnevaks ja huvitavaks, veedame ju suurema osa oma päevast just kontoris.

Julgust ja pealehakkamist!

Osale arutelus

 • Jane Pappel

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara