Köögis võiks olla mugav koht lõõgastumiseks

Igas mugavas kontoris võiks olla köök, kus saab kohvi keeta, sööki soojendada ja nõusid pesta ning kindlasti ka korralik puhkenurk, kus valmistatut nautida ja hiljem lõõgastuda.

Bürooruumides mugava köögi sisseseadmiseks ei ole tarvis suurt või uhket köögikomplekti, vaid pigem leidlikkust ja põhjalikku läbimõtlemist. ASi Arens-Mööbel disainer

Piret Paat
arvab, et näiteks isegi 1,5 meetri pikkuse seinaga kööki mahub juba kõik hädapäraselt vajalik -külmkapp, valamu, mikrolaineahi - ning tööpinnale jääb veel ruumi veekeetja ja kohvimasina jaoks.

Ruumi säästmiseks soovitab Paat valida 85 cm kõrguse tööpinnaaluse külmiku, millel võiks olla ka sügavkülmakamber (suvel hea jäätist hoida). Loomulikult on köögimööblis valamukapp, mille alla käib prügikast. Paat märgib, et kõige vähem ruumi võtab ümmargune, ilma lisapinnata valamu. Valmaukapi ja külmiku vahele mahub veel sahtliboks, kuhu saab panna noad-kahvlid.

Seinal valamu kohal võiks olla nõuderestiga kapp, lisaks üks kapp nõude või toiduainete hoidmiseks ja riiul mikrolaineahjule. Viimane peab ulatuma seinakappidest ettepoole, sest mikrolaineahi on tavaliselt standardkappidest sügavam.

Seinakappide alla tuleb paigaldada ka valgustid, sest ruumi üldvalgustusest jääb köögis toimetamiseks päris kindlasti väheseks. Samas peab jälgima, et valgus ei hakkaks teravalt silma paistma. Samuti tasub jälgida, et valgus ei peegelduks näiteks kraanikausi metalselt pinnalt või segistilt.

Kui firmas tekib korraga palju musti nõusid (näiteks pärast koosolekut, suuremat vastuvõttu või kollektiivi muud üritust) ja kui otseselt kellegi töökohustustesse nõude pesemine ei kuulu, on mõttekas muretseda ka nõudepesumasin, mille saab siis pärast üritust või väiksema koormuse korral ka tööpäeva lõpus sisse lülitada.

Kööginurk peaks olema muust kontorist pisut eraldatud, et see töölaua tagant silma ei torkaks ja et söögilõhnad töö tegemist ei häiriks, arvab Paat. Kontoriköök võiks olla lihtne ja tagasihoidlik, seda ka hinna poolest. Seepärast soovitab Paat siledaid värvitud ustega köögikappe. "Kontoris on ju olulisem funktsionaalsus, mitte niivõrd köögi dekoratiivsus,"? räägib Paat. Köögi põrandale tuleb kindlasti panna kergesti puhastatav materjal.

Näiteks

IBM Eestis
on väike köögi- ja puhkenurk ülejäänud kontorist eraldatud, soovi korral saab kinni tõmmata ka lükandukse. Lisaks mikrolaineahjule ja külmkapile on firma köögis nõudepesumasin. Selles pestakse kord päevas kõigi nõud. Tavaliselt viivad töötajad oma tassid ise masinasse, mille õhtul koristaja tööle paneb, nii et hommikul ootavad ees puhtad nõud. Kohvi valmistamiseks on IBMis renditud kuumajoogiautomaat. "30 inimese jaoks ei jõua ju muidu kohvi keeta,"? muigab sekretär
Kelly Kasekivi.
Köögis kasutatakse paberkäterätte, nii ei ole kellelgi tarvis rätikute pesemist oma hooleks võtta, koristaja paneb hoidjasse vaid vajadusel uue paki.

Kasekivi leiab, et kööginurgas võiks puhkeruumi osa veidi suurem olla, sest vahel, näiteks sünnipäevade pidamisel, kui kogu kollektiiv koos, läheb seal kitsaks.

Julianus Inkasso tahtis eraldi köögiruumi

Julianus Inkassos on alati kööginurk olnud. Kaks aastat tagasi kolimise käigus oli korralik eraldi ruumis asuv köök kohe rendileandjale esitatud nõudmiste hulgas. Ettevõte peab köögi olemasolu tähtsaks, sest nii ei jää praegusel kõigile kiirel ajal töötajatel lõunasöök siiski söömata. "Neile, kes ei jõua ise välja lõunale minna, on kolleegid ikka midagi kaasa ostnud, mida siis köögis saab soojendada,"? räägib personalijuht

Margit Radvilavicius.

Köögis on ka mõnusam lõunatada. Julianuses ei ole kombeks, et igaüks nokib oma arvuti taga süüa. Pealegi ei tule kinnises köögis söömise korral toidulõhnad tööruumidesse.

Ka Julianus on rentinud kuumajoogiautomaadi. "Tööandjale on see küll kulukam kui filterkohvimasin, kuid see oli kõigi ühine soov. Sealt saab ikka restorani tasemel kohvi ja see on seda väärt,"? on Radvilavicius veendunud.

Algul oli Julianuselgi plaanis ühte kappi panna väike nõudepesumasin, kuid lõpuks loobuti sellest lihtsalt ruumipuuduse tõttu. Mustade nõude kuhja vältimiseks näeb Julianuse kodukord ette, et igaüks peseb oma tassi ise ja külaliste nõud peseb sekretär. "Kuna kontoris on mehi rohkem kui naisi, siis vahel ikka juhtub, et mõni tass jääb kraanikaussi. Selle peseb hommikul koristaja,"? räägib Radvilavicius.

Varem olid Julianuses nii tualetis kui ka köögis pestavad käterätid, nüüd on tualetti pandud siiski paberrätikud. "Kööki otsustasime aga jätta päris käteräti - see tekitab mõnusama tunde,"? ütleb Radvilavicius ja lisab, et triibuline froteerätik loob tunde nagu oma koduköögis. Personalijuht rõhutab, et nende köök on tõesti mõnus koht ja seda eelkõige põhjusel, et ruum on ette läbimõeldud ja ka hästi välja tulnud.

Osale arutelus

 • Merike Teder

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine