Läbikukkumine tööotsingul

Allikas: www.cv.ee

Aktiivne tööotsing võib tihti osutuda pikaks ja frustreerivaks protsessiks. Kui valdkond ja soovitav ametipositsioon teada ning hulganisti CV-sid teele saadetud, algab tüütu ootamine. Kui juba konkurssi lõpptähtajast nädalaid möödas ning huvipakkuvast firmast ei kippu ega kõppu kuulda pole, siis tõenäoliselt ei pakkunud Sinu isik piisavalt huvi.

Kas probleem peitus Sinu CVs, heade kandidaatide rohkuses või sõltus lihtsalt otsustajate hetketujust, jääb selgusetuks.

Eriti tüütuks ja segaseks muutub asi siis, kui oled mitmel konkursil paralleelselt juba lõppvooru jõudnud. Kui ühes firmas läbirääkimised konkreetseks muutuvad, ent Sinu eelistus teise poole kaldub, tahaksid Sa kindlasti time out võtta ja asjade üle mõtelda. See aga ei pruugi sobida firmale, kes juba reaalset ametikohta pakkumas. Kui kõik kaardid ühele firmale paned, ning Sind välja ei valita, oled jällegi kaotanud. Sarnaselt firmaga, kes omab ülevaadet kõikide arvestatavate kandidaatide kohta, tahaksid Sina tööotsijana omada selget ülevaadet konkursside seisust, mis parasjagu käimas.

Teades täpselt oma eeliseid, saaksid energiat paremini suunata ning tühjade lootuste tootmist vältida.

Kuidas seda teha?

Eestis ettevõtete värbamiskultuur ei ole kahjuks veel arenenud tasemele, kus korrektset suhtlust kandidaatidega iseenesest mõistetavaks peetakse.

Kui konkurssi lõppedes saad kirja: "Täname, et kandideerisite X ametikohale. Konkurss oli väga pingeline ning kahjuks ei osutunud valik teie kasuks"¦"?, siis olete juba vägagi viisaka kohtlemise osaliseks saanud. Kindlasti ei üllata Sind see, et sarnane kiri läks laiali veel mitmele saatusekaaslasele.

Olukorra mõistmist leevendab see, kui pisutki värbamisprotseduurilisi tagamaid teada. Enamasti ei "häma"? firmad meelega, vaid tegemist on aeganõudva, firmastrateegiliselt tähtsa ja dünaamilise protsessiga. Konkreetsemaks muutub pilt alles siis, kui arvestatavad lõppkandidaadid intervjueeritud, kuid ka siis võib tulla muutusi. Kandidaat, kes firma meelest potentsiaalne tulevikuspetsialist, küsib arulagedalt palju palka või ei sobi talle tingimused. Teinekord loobuvad kandidaadid ka ise, kuigi läbirääkimiste käigus kõik tingimused kokku lepitud ja reaalne tööpakkumine tehtud. Seega ei saa ka firma enne milleski kindel olla, kui lõpuks leping allkirjastatud.

Tööotsija seisukohalt aitaks kaasa see, kui ise asjade kulgemise vastu huvi tunda. Kui oled juba mitmendasse vooru edasi pääsenud, võid julgesti küsida, milline on sinu seis võrreldes teiste kandidaatidega. Ka töövestlusel maksaks olla avatud ja mitte varjata kiivalt seda, et paralleelselt veel teistessegi firmadesse kandideerite. Aktiivse tööotsija puhul on see normaalne ja seda teavad ka personalijuhid. Juhul kui neil Sinu vastu tõsisem huvi, ajendab see neid kiiremini tegutsemagi.

Mida teha äraütlemiskirjadega?

Kui ebaõnnestunud kandideerimine enesehinnangusse tõsist segadust külvab, maksaks konkurssiga tegelenud personalijuhilt tagasisidet küsida. Kui alatoon sarkastiline pole ja küsija enda karjäärist tõsiselt huvitatud, pole adekvaatsete hinnangute ja soovituste saamine probleem. Äraütlemiskirjade rohkus võib tähendada ka seda, et liiga ohtralt ja fokuseerimatult kandideerimisavaldusi välja saadad. Kui pakutav ametikoht kandideerija profiiliga täielikus vastuolus, siis tõenäoliselt positiivset vastust ei tule.

Harvad pole ka need juhud kui tööotsija ei mäletagi kuhu ta enam kandideerinud on. Sellistel puhkudel on tööandjal raske uskuda, et tegemist sisemiselt motiveeritud tulevikutöötajaga. Korralik ettevalmistus ja läbimõeldud kandideerimised viivad enamasti paremini sihile.

Osale arutelus

 • Tiina Saar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara