Suvekilodest lahti

Kaalujälgijad soovitavad salenejatele tavalist eesti toitu. Eriti tervislikuks peavad nad kodumaist rukkileiba.

Rukkis on vähe kaloreid ja see mõjutab mitmel moel inimese tervist. Kaalujälgijad on arendanud välja programmilisa, mis vastab uusimatele uurimistulemustele.

Rukkileib on eestlaste rahvuslik aare. Temas on nii palju kiudaineid, et seda on peaaegu võimatu asendada, süües ainult köögivilja ja puuvilja. Juba 1 viil rukkileiba sisaldab samavõrra kiudaineid kui 1,3 kg tomateid. Soolestiku tegevus on inimese heaolu tegur ja seda võib soodustada süües teraviljatooteid, eriti rukist. Teaduslikes uuringutes on viiteid rukki mõjust tervisele - viljakiul on selge seos sooltevähi tekke ja arengu aeglustumisel.

Rukkileib väldib kõhukinnisust

Väga nutikas on lülitada rukkileib saleneja toiduvalikusse. Tavaliselt mõjutab toiduvaliku järsk muutumine koheselt sooltetegevust. Mõned salenejad kannatavad algusnädalail kõhutegevuse aeglustumise all, kuid rukkileiba süües asi normaliseerub. On ammu teada, et rukkileib aitab sooltetegevust korrastada ja väldib kõhukinnisust, ent nüüd on selle kohta ka teaduslik kinnitus. Vastav uurimus avaldati mullu suvel Saksamaal ja Itaalias.

Mõned inimesed tunnistavad, et nende kõht ei kannata rukkileiba. Kui kõht on väga tundlik, tasuks rukkileiba söömist alustada vähehaaval.

Suvekilodest lahti Kaalujälgijad arendavad oma saledusprogrammi pidevalt, et see vastaks uusimatele toitumisteaduslikele uurimustele ja soovitustele. Saleneja probleemiks pole sageli teadmiste puudus, vaid segase info tulv paljudest eri allikatest. Kaalujälgijad koguvad teavet ja rüütavad selle praktilisse vormi, juhisteks, retseptideks ja nõuanneteks, mida on hõlbus jälgida. Kaalujälgijate uus saledusprogramm Edu Märgid soovitabki salenejale soodsat, tavalist eesti toitu. Nad on kogunud maitsvaid rukkihõrgutisi salenejatele jagatavasse Rukkiaabitsasse. Praktilist teavet ja kauplusest kergemat valikut teha aitab Ostujuht, kuhu on kogutud rohkem kui 1500 toodet kalorsuse ja rasvasisalduse alusel.

Uus elu 3 nädalaga Kaalujälgijate uus programm pakub salenejaile kolmeks nädalaks valmismenüüd. Sellisel viisil on võimalik erilise vaevata omandada tervisliku elulaadiga alustamiseks põhiline pagas.

Salenejale on tähtis saada kiireid tulemusi. ABC-menüüdes on kõik oluline saleneja jaoks ootel, isegi ostude nimekiri. Kõik toidud on programmis jagatud kalori- ja rasvasisalduse järgi 3 rühma. Selline jaotus lihtsustab toitude ja jookide valimist ja nende hulga kontrollimist.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara