Mida nõuda firma IT-tugiisikult

Kui tihti kulutad aega pisiprobleemidele arvutiga? Printeri probleemid, puuduvad täpitähed või aeglane internetiühendus ei tohiks olla sinu mured. Jäta need arvutispetsialisti hooleks.

Paljud arvutikasutajad ei oska nõuda oma arvuti pädevat seadistamist. Värelev pilt arvutiekraanil ei tähenda veel töökorras arvutit ja minuteid käivituv arvutiprogramm töökorras tarkvara.

Tööarvuti seadistamisel peaks arvutispetsialistilt nõudma tähelepanu pööramist järgmistele aspektidele:

* Monitori töösagedus paika!

Silmade säästmiseks peaks monitori töösagedus olema vähemalt 75 Hz. Vähema korral võib pingsal jälgimisel näha pildi värelemist, mis põhjustab silmade kiiret väsimist ja raskendab märgatavalt tööd arvutiga.

* ITspetsialist peab tagama süsteemi töökindluse

- seda nii riist- kui tarkvara tasandil. Reeglina ei esine korralikult üles seatud süsteemis veateateid. Kui näiteks MS Word või MS Excel korduvalt veateateid hakkab andma ning keset tööd hangub pole viga ilmselt teis. Veateateid peetakse hämmastavalt tihti tavapäraseks ja need jäetakse tähelepanuta.

* Tarkvara uuendamine, lisamine ja eemaldamine

Oluline fail ei avane? Tunnete puudust mõnest programmist? Kutsuge arvutispets appi. Peale uute programmide lisamise tuleks vahepeal ka vanu ja ebatarvilikke programme eemaldada. Eriti tuleks tähelepanu pöörata spioon- ja reklaamtarkvarale, mis koormab märgatavalt teie arvutit ja on, mis seal salata, ka üsna tülikas. Kas teie arvutisse on kuidagi tekkinud BonziBuddy, Gator või SaveNow? Need ja paljud teised tarbetud parasiitprogrammid tuleks tööarvutist kõrvaldada - ka see on hooldusspetsialisti töö.

* Viirusetõrje

Kokkuvõtvalt öeldes on ainus, millele peaksite tähelepanu pöörama tundmatu päritoluga või kahtlaseid faile sisaldavad E-mailid. ülejäänu jääb spetsialisti hooleks, kes peab tagama viirusetõrjetarkvara olemasolu ja ajakohasuse.

* Kas arvutikast laua all on muutunud väga lärmakaks?

Pidevalt töös olev arvuti kogub paratamatult tolmu, mis põhjustab ventilaatorites müra. Aegajalt tuleks arvutikasti puhastada. Ka kõvakettal oleva failisüsteemi korrastamisega saab arvuti tööd vaiksemaks ja kiiremaks muuta - seda protsessi nimetatakse defragmenteerimiseks ja seda võiks teha näiteks kaks korda aastas. Millegipärast puhastatakse kontori aknaid tunduvalt sagedamini kui arvuteid!

* Printimine

- kui teil on vaja printida ümbrikutele või spetsiaalsele blanketile ja te pole seda varem teinud võib see alguses üsna tülikaks osutuda. Printeri seadistamisel ja kasutamisel on samuti arvutispetsialist abiks.

Firma infosüsteem pole ITspetsialisti jaoks vaid vastupidi. Ärge kartke oma ITmehelt abi küsida.

Osale arutelus

  • Henn Jaadla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara