Eesmärgid teevad keskpärase edukaks

Allikas: www.vain.ee

Miski pole nii levinud kui keskpärasus

Mugavusetunde tekitab miski, millega ollakse harjunud, mugavus ei tähenda reeglina muutumist. Inimesed armastavad reeglina mugavust. Seepärast tuleb meil kõigil hästi välja ka keskpärane olemine. Keskpärasuse " kasuks"? räägib ka asjaolu, et keskpärane on lihtne olla. Oma töös ja elus muutuste tekitamine, et uuele tasemele jõuda, nõuab enamasti energiat ja mugavustsoonist väljaronimist. On öeldud, et 95% inimestest elab enamuse oma elust mugavustsoonis. Oma keskpärasusega pidevalt võitlemine on seega 5% inimeste pärusmaa.

Ennast keskpärasusest välja murdes võidad parema elu

Kuidas oma keskpärasusega võidelda ja sellest kasu saada? Vastus on lihtne: tee asju, mida enamusele teha ei meeldi. Kui enamusele ei meeldi mõelda, mida ta elus saavutada tahab, siis Sina mõtle see enda jaoks selgeks. Kui enamusele ei meeldi liikuda (loe: pingutada, ohverdada, tööd teha) oma eesmärgi saavutamiseks, siis sina vali liikumine. Kui enamusele ei meeldi täna raha säästa ja homsele mõeldes investeerida, siis sina tee vastupidi. Kui enamusele ei meeldi, kui neile ära öeldakse, siis Sina muuda ennast tugevaks ja õpi sellest. Kui enamusele ei meeldi võtta vastu uusi väljakutseid, siis sina võta neid endale julgelt. Kui enamus otsustab oma perele pühendada vähem energiat ja aega kui võiks, siis sina pühenda end oma perele.

Aga milleks see kõik? Mis sellest kasu saab?

Sul tekib harjumus selliseid asju pidevalt teha, mida keskpärased teha ei taha. Ja nii jõuad paremate, mitte keskpäraste tulemusteni. Paremad tulemused tähendavad aga nii majanduslikus kui ka isiklikus plaanis paremat, sisukamat, toredamat, võimalusterohkemat jne elu.

Albert Gray "The Common Denominator of Success"? autor on öelnud, et pidev mugav elu ei vii reeglina nii heade tulemusteni, kui need olla võiks. Heade, sügavat rahulolu pakkuvate tulemusteni jõuavad enamasti need inimesed, kes teevad pidevalt ja teadlikult asju, milleks neil tuleb ennast (vähemalt alguses või aeg-ajalt) sundida. Mõtle, mis sulle rohkem meeldib, kas mugav tänane päev või veel mugavam ja meeldivam homne elu?

Keskpärasusest väljamurdmise võti on eesmärk

ükskõik milline see põhjus ka poleks, rohkem ja parema meelega pingutame me siis, kui sellest kõigest meile ka mingit kasu on. Aita end ise - pane kirja, kuhu sa tahad olla välja jõudnud, kui sa oled 25, 30, 35, 40, 45 jne aastat vana ja mis see sulle annab. Kui sul on silme ees eesmärk, mida sa tegelikult tahad saavutada, mõjutavad sind palju vähem katsumused, mis eesmärgita inimese paigale ehmatavad. Nii hakkad eristuma keskpärasusest, saavutad paremaid tulemusi ja pikapeale ka oma eesmärgid. Kas sulle meeldiks olla keskpärane või tahaksid sa rohkem olla inimene, kes saavutab selle, milleks on võimelised vaid 5% inimestest - oma unistused?

Osale arutelus

 • Timo Rein

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine