Kollektiivpuhkusest tuleks kliente teavitada varakult

Selleks, et kollektiivpuhkus ei häiriks kliente ning ettevõtte põhitegevust, tuleks kogu aastane tööperiood väga hästi paika panna, sest kõik see, mis vajab tegemist puhkuse ajal, tuleb ära teha enne või pärast puhkust.

Kõige tähtsam kollektiivpuhkuse puhul on õigeaegne planeerimine ning klientide teavitamine.

Arvestada tuleb ka sellega, et kollektiivpuhkus ei tähenda siiski kõikide ettevõtte töötajate üheaegset puhkamist ?– puhkab küll enamik töötajaid, kuid hädavajalike funktsioonide täitmise peab ettevõte siiski ka puhkuse ajal tagama. Läbi peab olema mõeldud, kes ja mis ajal tööl on ning milline on asendamine. Käepärast peavad olema võtmetöötajate kontaktandmed, et nendega saaks vajadusel ühendust võtta. Töötajad, kes teenindavad kliente, ei saa üldjuhul nautida kollektiivpuhkuse täielikku võlu, kuna kliendid soovivad teenindust ka ettevõtte puhkuse ajal.

Unustada ei tohiks ka seda, et puhkuseseaduse kohaselt on teatud töötajatel võimalus võtta oma puhkus välja neile sobival ajal ja see ei pruugi kokku langeda ettevõtte kollektiivpuhkusega. Sellisel puhul peab tööandja olema valmis võimaldama töötajale töötamist kollektiivpuhkuse ajal kas oma tavapärasel töökohal või kui see pole võimalik, siis asendustööl. Kui ettevõte kollektiivpuhkuse ajal mingil põhjusel töötajale tööd pakkuda ei saa, tuleb töötajale sunnitud töölt eemaloleku tõttu maksta keskmist töötasu.

Kollektiivpuhkuse puhul on kindel ka see, et esimesel töönädalal pärast puhkust on kogu organisatsioon unisevõitu ?– uue tööhoo sissesaamine võtab jälle pisut aega.


Kollektiivpuhkus aitab kulusid kokku hoida

 • Kui inimesed puhkavad korraga, ei teki probleemi, et osa töötajaid peab kolleegide puhkuse tõttu oma asjaajamisi edasi lükkama.
 • Suvist ja talvist kollektiivpuhkust võib käsitleda soodustusena ja ettevõtte konkurentsieelisena ?– mitte kõik firmad ei võimalda töötajatel suvel sooja ilmaga töö asemel mõnusalt rannas aega veeta või jõulupuhkust nautida.
 • Kollektiivpuhkus on hea meeskonnatöö argument ?– koos töötame koos puhkame. Kui periooditi peab keskmisest rohkem töötama, siis on hea võimalus tuletada töötajatele meelde, et see ei kesta nii igavesti ning millalgi saame kõik tasuks koos puhata.
 • Oluline positiivne asjaolu tööandjale kollektiivpuhkuse puhul on võimalus hoida kokku mõningaid kulusid, seda eriti püsikulude osas.
 • Lisaks on kollektiivpuhkuse ajal ettevõttel hea võimalus korrastada tööruume, hooldada seadmeid ja teha muid töid, mida muul ajal tööd segamata võimalik teha ei ole.
 • Kollektiivpuhkusele mineku saab kujundada töötajatele toredaks sündmuseks, pakkudes midagi meeldejäävat (ühine piknik jne).
 • Allikas: Äripäev

  Osale arutelus

  • sekretar.ee

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

  Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

  V nagu vesi ja vaba aeg

  V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

  Küsitlus

  Millal plaanid suvel puhata?

  • Juunis
   17%
   17%
  • Juulis
   83%
   83%
  • Augustis
   0%
   0%
  • Ei puhkagi suvel
   0%
   0%
  • Muu
   0%
   0%

  Valdkonna tööpakkumised

  Äripäev otsib ASSISTENTI

  Äripäev AS

  24. jaanuar 2018

  Uudised

  Teabevara

  Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine