Kollektiivpuhkusest tuleks kliente teavitada varakult

Selleks, et kollektiivpuhkus ei häiriks kliente ning ettevõtte põhitegevust, tuleks kogu aastane tööperiood väga hästi paika panna, sest kõik see, mis vajab tegemist puhkuse ajal, tuleb ära teha enne või pärast puhkust.

Kõige tähtsam kollektiivpuhkuse puhul on õigeaegne planeerimine ning klientide teavitamine.

Arvestada tuleb ka sellega, et kollektiivpuhkus ei tähenda siiski kõikide ettevõtte töötajate üheaegset puhkamist ?– puhkab küll enamik töötajaid, kuid hädavajalike funktsioonide täitmise peab ettevõte siiski ka puhkuse ajal tagama. Läbi peab olema mõeldud, kes ja mis ajal tööl on ning milline on asendamine. Käepärast peavad olema võtmetöötajate kontaktandmed, et nendega saaks vajadusel ühendust võtta. Töötajad, kes teenindavad kliente, ei saa üldjuhul nautida kollektiivpuhkuse täielikku võlu, kuna kliendid soovivad teenindust ka ettevõtte puhkuse ajal.

Unustada ei tohiks ka seda, et puhkuseseaduse kohaselt on teatud töötajatel võimalus võtta oma puhkus välja neile sobival ajal ja see ei pruugi kokku langeda ettevõtte kollektiivpuhkusega. Sellisel puhul peab tööandja olema valmis võimaldama töötajale töötamist kollektiivpuhkuse ajal kas oma tavapärasel töökohal või kui see pole võimalik, siis asendustööl. Kui ettevõte kollektiivpuhkuse ajal mingil põhjusel töötajale tööd pakkuda ei saa, tuleb töötajale sunnitud töölt eemaloleku tõttu maksta keskmist töötasu.

Kollektiivpuhkuse puhul on kindel ka see, et esimesel töönädalal pärast puhkust on kogu organisatsioon unisevõitu ?– uue tööhoo sissesaamine võtab jälle pisut aega.


Kollektiivpuhkus aitab kulusid kokku hoida

 • Kui inimesed puhkavad korraga, ei teki probleemi, et osa töötajaid peab kolleegide puhkuse tõttu oma asjaajamisi edasi lükkama.
 • Suvist ja talvist kollektiivpuhkust võib käsitleda soodustusena ja ettevõtte konkurentsieelisena ?– mitte kõik firmad ei võimalda töötajatel suvel sooja ilmaga töö asemel mõnusalt rannas aega veeta või jõulupuhkust nautida.
 • Kollektiivpuhkus on hea meeskonnatöö argument ?– koos töötame koos puhkame. Kui periooditi peab keskmisest rohkem töötama, siis on hea võimalus tuletada töötajatele meelde, et see ei kesta nii igavesti ning millalgi saame kõik tasuks koos puhata.
 • Oluline positiivne asjaolu tööandjale kollektiivpuhkuse puhul on võimalus hoida kokku mõningaid kulusid, seda eriti püsikulude osas.
 • Lisaks on kollektiivpuhkuse ajal ettevõttel hea võimalus korrastada tööruume, hooldada seadmeid ja teha muid töid, mida muul ajal tööd segamata võimalik teha ei ole.
 • Kollektiivpuhkusele mineku saab kujundada töötajatele toredaks sündmuseks, pakkudes midagi meeldejäävat (ühine piknik jne).
 • Allikas: Äripäev

  Osale arutelus

  • sekretar.ee

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

  Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

  Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

  Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

  Küsitlus

  Valdkonna tööpakkumised

  Teabevara