Retsept õnnelikuks tööeluks

Keegi filosoof on öelnud, et enamus inimesi viib oma muusika endaga hauda kaasa. Teisisõnu, nad elavad pühendumuseta keskpärast elu, ega lase oma potentsiaalidel täiel määral avalduda. Võtame kasvõi töö. Kui küsida inimestelt, kuidas neil läheb, kõlab vastuseks: "kiirelt"? ja tihti lisandub sinna otsa loetelu, mis kõik tööga seoses halvasti on. Oma ametiga rahulolematud inimesed hiilivad tööturul pidevas paremate pakkumiste lootuses ringi. Nende elutööks ongi pidev kandideerimine ja "sooja"? koha leidmine. Tegelikkuses pole nende tänasel ametil aga häda midagi. Negatiivseid asju lihtsalt utreeritakse üle, ega nähta positiivseid külgi. Või taotletakse karjäärimuutusi lihtsalt muutuste eneste pärast. Kui hakata oma töös nägema rohkem head, siis on võimalik endale töökoht "uuesti maha müüa"? ning sellest rõõmu ja rahuldust tunda.

Kindlasti leidub olukordi, kus karjäärimuutus on vältimatu, aga paljudel juhtudel on võimalik oma töösse uuesti ära armuda. Kuidas, küsid Sa.

Valmista ette

Kõik algab õigest mõtlemisest ja vastutuse võtmisest. Kui Sa ootad, et keegi teine tuleks ja motiveeriks Sind saama selliseks nagu unistad, siis ootad bussi tänaval, kus see ei sõida. Tööelu moodustab meie igapäevasest olemisest lõviosa. See, kuidas meil seal läheb mõjutab elu tervikuna. Kui kogeme valdavalt negatiivseid tundeid, siis kandub see kaasa ka pereellu ning mõjutab lähedasi. Ebaõnnestumised haavavad eneseväärikust ja mõjutavad minapilti. Kellele ikka meeldiks tunda ennast saamatuna ja mittevajalikuna. Niisiis, võta vastutus oma õnne eest enda peale ja lugupidamisest enda vastu, otsusta oma tööst rõõmu tunda.

Otsi komponendid

Mis selleks siis vaja on? Mõtle kõigepealt sellele, mida Sa elult tegelikult tahad. Seejärel analüüsi, mis Sind takistab seda saavutamast ja kuidas saaksid neid takistusi kõrvaldada. Kasuta mõõdukates vahekordades järgmisi komponente enda ja võimaluste kaardistamisel:

* kirjuta üles 20 asja, milles Sa suurepärane oled ja riputa see nähtavale kohale * tee loetelu nendest asjadest, mis Sul töös maru hästi õnnestuvad * õpi ebameeldivatest ülesannetest ja ebaõnnestumistest * sisenda endale, et Sul on suurepärane töö ja usu seda * näe oma vajalikkust * arenda ennast töö valdkondades, milles Sa täna veel eriti tugev pole * räägi valdavalt oma tööst häid ja naljakaid juhtumisi * aita teisi, see energiseerib ka Sind ennast * otsi erilisust endast, lähedastest, kontorist, õuest * sisenda endale igal hommikul peegli ees, et oleks "suuremeelne ja võitmatu"?

* premeeri igat õnnestumist

Selleks ei pea olema tingimata poliitik, president või kirurg, et oma tööd väärtuslikuna tunnetada. Igal ametikohal on võimalik oma töösse ettevõtjalikult suhtuda. Eelkõige saada oma ameti eluaegseks üliõpilaseks, tehes alati pisut rohkem kui meilt oodatakse, olla pühendunud ja eesmärgipärane. Siis ei jää ka präänik tulemata - saavutused ja tööga rahulolu tõstab eneseväärtust.

Tegelikult leiab igas päevas põhjust enda üle uhke olla: peale mõne ülesande edukat sooritamist, kolleegi aidates, õnnestunud kirja koostades, kliendilt positiivset tagasidet saades või kasvõi sellest, et kõik sujub ilma suuremate tõrgeteta. Tihti me lihtsalt unustame toredad hetked, ei tähista neid ja keskendume negatiivsele. Enesejuhtimise seisukohalt on väga tervendav kui enda emotsioonidel kratist kinni hoida. ümbritse näiteks võimalusel oma töökoha sõnumite ja piltidega, mis meenutavad, seda, kui lahe oled. Märkmikusse pane muude kohustuste vahele kirja panna ka enda õiglane premeerimine. Võta eesmärgiks iga kuu mõnda töös vajaminevat oskust paremaks lihvida ja siis ennast üha asjatundlikumana tunda. Hommikul peegli ees endale silma vaadates ütle: "Ma olen tubli ja ma saan hakkama."?

Rahulolematuna töö tegemine ei too häid tulemusi. Virisemine viib harva sihile. Austusest enese vastu maksab oma tööst õppida rõõmu tundma. Vean kihla, et seda märgatakse, tunnustatakse ja mine tea, ühel hetkel avanevad uued ja uskumatud karjäärivõimalused.

Osale arutelus

 • Tiina Saar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine