Messenger töövahendiks

Püsiühenduse levikuga kasvab kiiresti personaalsete jututubade ?– messengeride kasutajate arv. Levinumad ?“jutukaprogrammid?” on MSN, ICQ, AIM ja Yahoo! Messenger. Reeglina on tööarvutil interneti püsiühendus ja tekib kiusatus töö ajal arvuti vahendusel sõpradega jutustada. Samas võib sattuda piinlikku olukorda, kui näiteks olulise vestluse ajal kõlab uue teate saabumist kuulutav helisignaal või kui arvutiekraanile ilmub sobimatu sisuga sõnum.

Seetõttu võiks ka tavakasutaja teada, kuidas seada oma messenger üles selliselt, et see tööd ei sega.

Eestis on enimkasutatav jutukaprogramm MSN messenger ja selle ülesseadmisele käesolevas artiklis keskendungi.

Installeerimine

Uutes Windows-töökeskkonna arvutites on MSN juba vaikimisi installeeritud. Juhul, kui seda arvutis pole, võib selle leida kõigist suurematest tarkvaraportaalidest (n. www.download.com). Programmi esmakordsel avamisel pakutakse võimalust kohe endale kasutajaprofiil luua. Profiili loomine toimub interneti vahendusel ja võib serverite koormatuse tõttu pisut aega võtta.

Bossi eest peitu!

Olulisem osa on programmi ülesseadmine vastavalt oma soovidele. MSN-i põhilisi sätteid saab määrata käskudemenüüst Tools>Options

Siin saab määrata, kas saabuvast sõnumist antakse märku ekraaniteate ja helisignaaliga. Samuti saab selles menüüs valida ühendust ja teadete esitust puudutavaid eelistusi.Kui aga on soov oma messengeri täiendada mitmesuguste lisafunktsioonidega nagu teksti salvestus, mitmevärviline tekst, automaatsed vastused jmt., võib installeerida Messenger Plus!-i.

Selle võib leida aadressilt http://msgplus.patchou.com ja selle installeerimisel tekib messengeri programmiaknasse lisamenüü Plus!

Nagu öeldud, pakub Plus! palju lisafunktsioone, nende hulgas ka nn. ?„Boss Protection?“, mis võimaldab Messengeri peita vaid ühe klahvivajutusega. Kaitstud olekus ühtki teadet ei kuvata ja kasutaja olek muutub automaatselt (näiteks ?„busy?“ või ?„on the phone?“). Lisaks muutub ka Messengeri ikoon (vt. Joonis 3) ja ekraanil pole jutuka kasutamisest jälgegi.

Samuti saab Plus!-i abil programmi lukustada nii, et parooli teadmata teateid vaadata ja saata ei saa. See on kasulik juhul, kui teie arvutit kasutab vahepeal keegi teine, aga te ei soovi välja logida.

Messenger töövahendina

Messengeri saab kasutada ka firmasisese töövahendina ?– sisevõrgus on mugav kasutada failivahetust, samuti saab mugavalt edastada internetiviiteid.

Messenger loob lisavõimaluse suhtlemiseks ja informatsiooni vahetamiseks. Püüdke aga sõltuvust vältida ning ärge unustage inimestega vahetult suhelda!

______________________________________________________________________

ITmees.ee on infotehnoloogiaalase hariduse ning kogemusega spetsialiste ühendav organisatsioon, mis pakub abi IT-alaste probleemide lahendamisel ja ennetamisel.

Osale arutelus

 • Henn Jaadla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine