Tööta nutikalt!

Meile kõigile meeldiks töötada efektiivsemalt, samas vähemate pingutustega, kas pole? Et sellist olukorda saavutada, on hea mõte iga oma päeva ette planeerida: seada paika oma järgmise päeva ülesanded, tähtsusjärjekord, ja seista hea selle eest, et asjad siis ka tõepoolest tehtud saaks.

Sageli teeme oma töid nö jooksvalt, ilma kindla plaani ja sihita. See aga põhjustab olukorra, kus erinevad ülesanded kuhjuvad, samas kui olulised asjad tegemata jäävad. Kas tuleb tuttav ette? Võtmeideeks on ise oma päeva kujundada, mitte lasta päeval ennast juhtida. Ja tegeleda eelkõige oluliste asjadega.

Proovi oma päev mõttes läbi mängida, nö oma mõtetes selle päeva ülesannetega lõpule jõuda enne, kui see algab. Selleks võta 15 minutit iga tööpäeva lõpust ning mõtle läbi järgmise päeva tööd-tegemised. Kui vähegi võimalik, siis ära lükka planeerimist ülesannete täitmisega samale päevale (otse loomulikult on hommikune planeerimine ikkagi parem kui mitte midagi :-). Oma tegutsemise kondikava tagataskus kandes on lihtsam keskenduda just olulistele asjadele ja vältida n-ö tühikargamist.

Et keskenduda olulisele, tuleb oma ülesannete tähtsust sisuliselt hinnata ning päeva tegevuste prioriteetsus paika panna ja sellest ka kinni pidada. Loomulikult sisaldab iga päev miljon asja, mis tuleks ära teha, kuid oma tähtsusjärjekorda teades on hõlpsam keskenduda sellele, mis tõepoolest tegutsemist nõuab. Mõttekas on määrata kindlaks ka tegevuste ajaline kestus ehk koostada oma tegevuste ajakava. See aitab oma plaanist kinni pidada ning hulgaliselt aega kokku hoida, kuna nii ei hajuta iga pisiasi tähelepanu.Lõpuks tuleks oma plaan kriitilise pilguga üle vaadata ja teha vajalikud mugandused. Nii nagu näiteks korvpallimeeskond vaatab oma mänge videolt, et vigadest õppida ja järgmistes mängudes üha paremaid tulemusi saavutada, peaks ka iga päevaplaanija oma päeva mõttes üle vaatama.Kui päevade planeerimine on harjumuseks saanud, tuleks hakata nädalate kohta plaane tegema. Paljud meist ülehindavad seda, mida päeva jooksul korda saata võiks, kuid alahindavad nädala saavutusi. Silmas tuleks pidada, et hea amet ja suur sissetulek käivad oma elu ja tegemiste pikaajalise etteplaneerimisega mitte just juhuslikult käsikäes.

Osale arutelus

 • Kai Karus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine