Ole positiivne!

Töökohta valides on olulisteks määrajateks töö huvitavus, palgatase, tööandja ettevõtte ja ametikoha prestiizikus. Tööle asudes astuvad need näitajad justkui sammu tahapoole. Hea töökoha määravaks näitajaks saab meeskond ehk inimesed, kellega koos töötatakse.

Kõik saab alguse iseendast.

Kuidas igaüks saab mõjutada oma töökoha sisemist õhkkonda ja nö muuta oma töökoha veel paremaks? Võti - alusta iseendast ja oma mõttemaailma ning suhtumise korrastamisest. Sageli tuuakse ühe vastusena küsimusele, milline on üks väga hea töökaaslane, esile just inimese positiivsust. Alustada võiks ka enda juures just sellest.

Sageli peetakse positiivust selleks, kui inimene mõtleb positiivses suunas a"™la "küll kõik läheb lõpuks ikka hästi"?, "küll ma ikka jõuan õigeks ajaks valmis"?, "saan hakkama"? jne. See on otseloomulikult heaks alguseks, kuid paljalt mõtlemisega just kaugele ei jõua. Seega - et OLLA positiivne, on vaja ka KÄITUDA positiivselt.

Mida kätkeb endas positiivne olemine?

"¢ Eelkõige hea otsimist ja mitte veaotsimist. Näiteks, kui kellegi sõnu võiks mõista kahte pidi ja tuju on just selline, et pigem leiaks halba, tuleks jõuga jätta eelarvamused kõrvale ja üritada näha head. Nii väldid võimalikku konflikti ja oled avatum sõnumi tegelikule sisule. Oodates teistelt parimat, tood kaaslastes välja ka peidusoleva hea."¢ Vali proaktiivne reaktsioon. Tee olukord endale selgeks ja otsusta siis, missugune on parim võimalik reaktsioon. Parim reaktsioon on selline, mis meid soovitud eesmärgile või olekule lähemale viib."¢ Jää ka kriisiolukorras kolleegide suhtes meeldivaks ja rahulikuks. Kui tööd on väga palju ja aega napib, nõua endalt sisemist rahulikkust. ürita korraks eemalduda ja vaadata olukorda distantsilt. Võid oma üllatuseks märgata, et fookus on paigast läinud või näiteks tähtsustad asju inimestest üle."¢ Raskes olukorras ära hakka ennast haletsema, ära tee endast märtrit. Küsi endalt, kas tahan olla vaene kannataja või hoopis tegija."¢ Otsi ebaõnnestumise põhjust mitte ümbritsevast, vaid eelkõige iseendast. Vaid nii saad tulevikus asja parandada - enda üle on sul võim, väliste tegurite üle aga mitte või kui, siis väga vähesel määral."¢ Tähtis on otsida probleemile lahendust, mitte aga süüdlast ega ka vabandust. Mõtle taas sellele, milline teguviis aitab sul püstitatud eesmärke saavutada.

"¢ Ära vannu alla ka järjestikuste ebaõnnestumiste puhul ja ära lase ka teistel alla anda. See aga ei tähenda mitte kellegi eest millegi ära tegemist või kellegi hoidmist tema enda tegude tagajärgede eest, vaid suunamist ja abistamist hiina vanarahva tarkuse "anna näljasele õng, mitte kala"? mõttes.

Positiivne on mõtet olla nii olukordade, enda, kogu meeskonna ja selle iga liikme suhtes. Positiivne mõtlemine ja käitumine aitab elus päikest näha ka pilves ilmaga, edu saavutada ka ebaõnnestumiste kiuste, suhteid kaaslastega rikkamaks ja nauditavamaks teha.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine