Ole positiivne!

Töökohta valides on olulisteks määrajateks töö huvitavus, palgatase, tööandja ettevõtte ja ametikoha prestiizikus. Tööle asudes astuvad need näitajad justkui sammu tahapoole. Hea töökoha määravaks näitajaks saab meeskond ehk inimesed, kellega koos töötatakse.

Kõik saab alguse iseendast.

Kuidas igaüks saab mõjutada oma töökoha sisemist õhkkonda ja nö muuta oma töökoha veel paremaks? Võti - alusta iseendast ja oma mõttemaailma ning suhtumise korrastamisest. Sageli tuuakse ühe vastusena küsimusele, milline on üks väga hea töökaaslane, esile just inimese positiivsust. Alustada võiks ka enda juures just sellest.

Sageli peetakse positiivust selleks, kui inimene mõtleb positiivses suunas a"™la "küll kõik läheb lõpuks ikka hästi"?, "küll ma ikka jõuan õigeks ajaks valmis"?, "saan hakkama"? jne. See on otseloomulikult heaks alguseks, kuid paljalt mõtlemisega just kaugele ei jõua. Seega - et OLLA positiivne, on vaja ka KÄITUDA positiivselt.

Mida kätkeb endas positiivne olemine?

"¢ Eelkõige hea otsimist ja mitte veaotsimist. Näiteks, kui kellegi sõnu võiks mõista kahte pidi ja tuju on just selline, et pigem leiaks halba, tuleks jõuga jätta eelarvamused kõrvale ja üritada näha head. Nii väldid võimalikku konflikti ja oled avatum sõnumi tegelikule sisule. Oodates teistelt parimat, tood kaaslastes välja ka peidusoleva hea."¢ Vali proaktiivne reaktsioon. Tee olukord endale selgeks ja otsusta siis, missugune on parim võimalik reaktsioon. Parim reaktsioon on selline, mis meid soovitud eesmärgile või olekule lähemale viib."¢ Jää ka kriisiolukorras kolleegide suhtes meeldivaks ja rahulikuks. Kui tööd on väga palju ja aega napib, nõua endalt sisemist rahulikkust. ürita korraks eemalduda ja vaadata olukorda distantsilt. Võid oma üllatuseks märgata, et fookus on paigast läinud või näiteks tähtsustad asju inimestest üle."¢ Raskes olukorras ära hakka ennast haletsema, ära tee endast märtrit. Küsi endalt, kas tahan olla vaene kannataja või hoopis tegija."¢ Otsi ebaõnnestumise põhjust mitte ümbritsevast, vaid eelkõige iseendast. Vaid nii saad tulevikus asja parandada - enda üle on sul võim, väliste tegurite üle aga mitte või kui, siis väga vähesel määral."¢ Tähtis on otsida probleemile lahendust, mitte aga süüdlast ega ka vabandust. Mõtle taas sellele, milline teguviis aitab sul püstitatud eesmärke saavutada.

"¢ Ära vannu alla ka järjestikuste ebaõnnestumiste puhul ja ära lase ka teistel alla anda. See aga ei tähenda mitte kellegi eest millegi ära tegemist või kellegi hoidmist tema enda tegude tagajärgede eest, vaid suunamist ja abistamist hiina vanarahva tarkuse "anna näljasele õng, mitte kala"? mõttes.

Positiivne on mõtet olla nii olukordade, enda, kogu meeskonna ja selle iga liikme suhtes. Positiivne mõtlemine ja käitumine aitab elus päikest näha ka pilves ilmaga, edu saavutada ka ebaõnnestumiste kiuste, suhteid kaaslastega rikkamaks ja nauditavamaks teha.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara