Ole positiivne!

Töökohta valides on olulisteks määrajateks töö huvitavus, palgatase, tööandja ettevõtte ja ametikoha prestiizikus. Tööle asudes astuvad need näitajad justkui sammu tahapoole. Hea töökoha määravaks näitajaks saab meeskond ehk inimesed, kellega koos töötatakse.

Kõik saab alguse iseendast.

Kuidas igaüks saab mõjutada oma töökoha sisemist õhkkonda ja nö muuta oma töökoha veel paremaks? Võti - alusta iseendast ja oma mõttemaailma ning suhtumise korrastamisest. Sageli tuuakse ühe vastusena küsimusele, milline on üks väga hea töökaaslane, esile just inimese positiivsust. Alustada võiks ka enda juures just sellest.

Sageli peetakse positiivust selleks, kui inimene mõtleb positiivses suunas a"™la "küll kõik läheb lõpuks ikka hästi"?, "küll ma ikka jõuan õigeks ajaks valmis"?, "saan hakkama"? jne. See on otseloomulikult heaks alguseks, kuid paljalt mõtlemisega just kaugele ei jõua. Seega - et OLLA positiivne, on vaja ka KÄITUDA positiivselt.

Mida kätkeb endas positiivne olemine?

"¢ Eelkõige hea otsimist ja mitte veaotsimist. Näiteks, kui kellegi sõnu võiks mõista kahte pidi ja tuju on just selline, et pigem leiaks halba, tuleks jõuga jätta eelarvamused kõrvale ja üritada näha head. Nii väldid võimalikku konflikti ja oled avatum sõnumi tegelikule sisule. Oodates teistelt parimat, tood kaaslastes välja ka peidusoleva hea."¢ Vali proaktiivne reaktsioon. Tee olukord endale selgeks ja otsusta siis, missugune on parim võimalik reaktsioon. Parim reaktsioon on selline, mis meid soovitud eesmärgile või olekule lähemale viib."¢ Jää ka kriisiolukorras kolleegide suhtes meeldivaks ja rahulikuks. Kui tööd on väga palju ja aega napib, nõua endalt sisemist rahulikkust. ürita korraks eemalduda ja vaadata olukorda distantsilt. Võid oma üllatuseks märgata, et fookus on paigast läinud või näiteks tähtsustad asju inimestest üle."¢ Raskes olukorras ära hakka ennast haletsema, ära tee endast märtrit. Küsi endalt, kas tahan olla vaene kannataja või hoopis tegija."¢ Otsi ebaõnnestumise põhjust mitte ümbritsevast, vaid eelkõige iseendast. Vaid nii saad tulevikus asja parandada - enda üle on sul võim, väliste tegurite üle aga mitte või kui, siis väga vähesel määral."¢ Tähtis on otsida probleemile lahendust, mitte aga süüdlast ega ka vabandust. Mõtle taas sellele, milline teguviis aitab sul püstitatud eesmärke saavutada.

"¢ Ära vannu alla ka järjestikuste ebaõnnestumiste puhul ja ära lase ka teistel alla anda. See aga ei tähenda mitte kellegi eest millegi ära tegemist või kellegi hoidmist tema enda tegude tagajärgede eest, vaid suunamist ja abistamist hiina vanarahva tarkuse "anna näljasele õng, mitte kala"? mõttes.

Positiivne on mõtet olla nii olukordade, enda, kogu meeskonna ja selle iga liikme suhtes. Positiivne mõtlemine ja käitumine aitab elus päikest näha ka pilves ilmaga, edu saavutada ka ebaõnnestumiste kiuste, suhteid kaaslastega rikkamaks ja nauditavamaks teha.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine