Saku Õlletehase juhi abi Kristin Tuisk panustab oma töös ka leidlikkusele

Saku Õlletehases töötab juhatuse esimehe assistendina Kristin Tuisk.

Töötate väga edukas ettevõttes. Mis tunne on olla siiski Eesti suurettevõtte juhi assistent?

"Annan endast maksimumi oma töös, sõltumata sellest, kelle heaks ma töötan. Ettevõtte positsioon teeb küll omad ettekirjutused. Arvestan alati sellega, et esindan firmat, mis oma tuntuse tõttu kõigile teada on, ning kelle esindajaid keskmisest tervama tähelepanuga jälgitakse ning kes seetõttu ka paremini meelde jäävad."


Hariduselt turundusspetsialist

Pärast keskkooli lõpetamist oli Kristinil silme ees siht käia oma ema jälgedes ja nii viis ta sisseastumisdokumendid Tallinna Pedagoogilisse ülikooli...

"Et inglise keelt õppima hakata, kuid asjaolude sunnil võtsin dokumendid välja pärast sisseastumistulemuste väljakuulutamist."

Seejärel läbis ta hoopis oma kodulinnas turismiametniku algkursused, kus muuhulgas ka tema sõnul majanduse baasteadmisi valgustati ning vaikselt hakkas mõte liikuma uutel radadel ja õppimissiht pöördus. "Nüüd olen lõpetanud erakõrgkooli turunduse erialal. Nii et otseselt serkretäritööd õppinud ei ole. Aga kuna töö, mida teen, on piisavalt vaheldusrikas, siis ei ole ma mõelnud selle vahetamisele millegi muu vastu."

Töötama hakkas Kristin juba varakult. "Minu esimene palgaline töökoht oli lapsena, kui 1986. aasta suvel olin linna lähedal aiandis rohija. Kui aga mõelda tagasi olulisematele momentidele minu sekretäriks kujunemise teel, siis võiks öelda, et käe sain valgeks 1997. aasta sügisel, kui asusin tööle sekretärina ASis Rakvere Piim. Lisaks igapäevastele sekretärikohustustele täitsin ka tõlgi rolli firma juhi ja omaniku vahel, millest kujunes mõne aja pärast omaniku personaalassistendi amet."

Sellest koostööst sai Kristin aru, et just assistendi töö talle kõige enam sobibki...

"Et see on just töö, mida teha tahan. Minu sattumine Saku Õlletehasesse oli kombinatsioon õigest ajast, kohast ja minust seal keskel."

Saku Õlletehase juhi assistendi tööülesanded on mitmesugused, alates igapäevastest (n.ö klassikalistest) sekretärikohustustest kuni ühekordsete (hooajaliste) ülesanneteni ning ebameeldivaks ei saa Kristin neist ühtegi nimetada.

"Kui ma hakkaksin oma tööd ebameeldivaks pidama, siis ma ilmselt peaksin hakkama ametit vahetama. Aga kindlasti on momente, mis suuremal või vähemal määral negatiivseid emotsioone esile kutsuvad - kulmu ajab kortsu, kui vajalikke inimesi vajalikul ajal kätte ei saa, või kui asjad liiguvad kõigile ponnistustele vaatamata ikka sinnapoole, kuhu nad minema ei peaks."


Kas koostate oma päevaplaani ise või kellega peate veel kindlasti arvestama?

"Ajaplaneerimine on minu töös kohal number üks. Eelkõige reastan töid nende prioriteetsuse ja tähtaegade alusel, oluline on ka selle toimingu teostamisel vajalik aeg - kõike seda oskuslikult kombineerides on võimalik päeva jooksul päris palju korda saata. Arvestan alati ka sellega, milline on minu ülemuse päevakava ja võimalikud vajadused konkreetsel päeval.

Ajaplaani paika panemine sujub ideaalselt, kui midagi vahele ei tule. Aga enamasti ikka tuleb. 'Inimene plaanib - jumal juhib' tähendab minu jaoks seda, et mina plaanin, aga kellelgi kaheksandal on vaja hoopis midagi muud. Sellisel hetkel muutuvad olulisteks kogemused, oskused, paindlikkus, kiirus ja täpsus."


Kes on Teie meelest andekas sekretär? Mis teeb sekretäri andekaks ja omal alal spetsialistiks?

"Sellel ajal, kui mina lõpetasin keskkooli ja mõtisklesin edasiste perspektiivide üle, oli sekretäritöö seostatud peamiselt telefonile vastamise ja kohvi serveerimisega. Ajapikku on need arusaamad muutuma hakanud, selles osas on suure töö ära teinud ka Eesti Juhi Abi ühing. Tänaseks oleme jõudnud olukorda, kus räägitakse sekretäride erialasest haridusest ja kutsekvalifikatsioonist, järjest enam pööratakse tähelepanu assistendi / sekretäri teadmistele ning ametialasele võimekusele. Heameel on tõdeda, et juhid on hakanud mõistma, missugust tuge võib igapäevatöös pakkuda hea ja andekas sekretär.

Andeka sekretäri puhul saab kindlasti rääkida sümbioosist looduslike eelduste - piisav annus komformsust, võime hetkega lülituda ühelt teemalt/inimeselt teisele, taktitunne, õppimisvõime, vastutusvõime, leidlikkus - ja elu jooksul omandatu vahel - ametialased teadmised, sotsiaalsed oskused, avar silmaring, kontaktid. Ning muidugi tahtmine - kui ametialase andekusega käib kaasas tahtmine antud ametil töötada, siis on hea tulemus garanteeritud."


Kas sekretäri võiks nimetada ka omamoodi spetsialistiks?

"Jah, kindlasti võib. On olemas teatud baasoskused, mida iga sekretär peab valdama. Ning ettevõtte või osakonna töö sptsiifikast lähtuvalt lisanduvad oskused. Isegi kui vastavat lisandit ei ole ametinimetusel (müügisekretär, sekretär-arhivaar vms) on just sekretär see, kes teatud teemasid peab valdama põhjalikumalt kui muudel ametipostidel töötajad. Et sekretäri töö on suurelt jaolt olla n.ö toetav funktisoon juhile, siis on nende oskuste olemasolu ja kasutamine sujuva töö alused."


Regulaarne shokolaadiklubi

Kristini sõnul algab edukas tööpäev just õigest häälestusest ja meeleolust. "Kui (hommikune) häälestus ei ole positiivne, siis edasi läheb asi veelgi hullemaks. Meie missioon 'Teeme elu Eestis rõõmsaks' tähendab ju ka seda, et peame iseendaga tegelema. Avatud reibas õhkkond, koostöövalmis suhtumine kolleegidesse - see on igapävase töötahte alus.

Sellele lisaks oleme loonud ka regulaarse tujutõstmise traditsiooni - iganeljapäevane shokolaadiklubi. Et järjekord sassi ei läheks, on tarnegraafik seinale kleebitud. Seda kogunemist võib pidada ka omamoodi osakondadevahelise info vahetamise kohaks, sest liikmeid on meil siit nurgast ja sealt nurgast, niimoodi saame teada, mis parajasti majas teoksil.

Ka teistel nädalapäevadel tuleb aeg-ajalt ette, et väsinud ilmega kolleeg käib küsimas, ega äkki mõni tükike magusat kuskile kapinurka alles jaaänud pole. Sellisteks puhkudeks peab ikka väike tagavara sahtlist võtta olema - see on vähim, millega saan kaastöötaja meeleolu (töövõime) taastumisele kaasa aidata."


Kuidas oma tööst puhkate?

"Omamoodi puhkus on kodused korrastustööd - saan sellest tõeliselt hea enesetunde, kui kodu ja kõike selles sisalduvat aeg-ajalt põhjalikult tuuseldan. Kuid iga-aastast korralist puhkust jagan suve ja talve peale - sel suvel õnnestus ka üks päikseline nädal sinna sisse püüda.

Parim puhkus on ikka aktiivne puhkus, sportlik füüsiline tegevus. Ilm seab omad regulatsioonid vabaõhu plaanidele, aga võimalust mööda üritan (hobi korras) ratsutamas käia, jalgrattaga sõita, talvise puhkuse olen viimastel aastatel sättinud suusamägedele (kevadet tervitamas käinud) - sellest saab tohutu positiivse energia kohe päris pikaks ajaks. Puhkus on siis kordaläinud, kui töömõtted mõneks ajaks tahaplaanile on jäänud, seda soodustab tavapärasest erinevas keskkonnas viibimine."


Teie soov tulevikult?

"Et jätkuks jõudu muuta asju, mille muutmine on minu võimuses; leppida asjadega, mille muutmine ei ole minu võimuses ning tarkust nende vahel vahet teha."


Kolleegi kommentaar

Inge Duarte, Saku Õlletehase tootmisdirektori assistent:

"Kristin on suurepärane kolleeg, kellega on alati meeldiv koos töötada - suhtlemisvalmis ja sõbralik ning tal on võimet märgata detaile ja tulla toime erinevate inimestega. Ta teab hästi oma töökohustusi, on täpne ja korrektne, ei ületa oma võimupiire ning oskab olla igas olukorras väärikas ja usaldusväärne.

Kristin on tugeva iseloomuga sihikindel inimene, kes on meelsasti valmis osalema kogu kollektiivi puudutavates tegevustes, mille jaoks tihtipeale tööajast ei piisa ning kasutama peab oma vaba aega. üks selline projekti on Saku Õlletehase spordiklubi, mille juhatusse Kristin kuulub. S-klubi koondab spordilembeseid õlletehase töötajaid ning Kristini põhiroll on organisatoorne - korraldada ja läbi viia ühiseid üritusi. Spordiklubi juhtimine on vabatahtlik tegevus, mille tasuks on rõõm tegutsemisest ning kolleegidega koos veedetud aeg.

Saku Õlletehase igapäevases töös on Kristin oluline lüli. Temast oleneb juhatuse ning teiste töötajate omavaheline infovahetus ning ta oskab hästi säästa juhi aega. Ta on ettevõtte asjaajamise korraldaja ning jälgib kehtestatud reeglite järgimist ning selle kaudu aitab kaasa organisatsiooni töö efektiivsusele.

Kristin oskab kujundada meeldivat ja reibast töökeskkonda, on informeeritud ning asjatundlik inimene, kelle käest saab toetust igas tööalases küsimuses. Et seda kõike suuta, peab olema ka parast ports andekust.

Soovin talle tulevikus ennekõike meeldivaid töökaaslasi ning motiveerivat ja vaheldusrikast tööd."

Osale arutelus

 • Aive Antsov

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara